Skocz do zawartości

Jakie opony, rozmiar - Astra I - Astra F


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 140
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

edi79, na pewno pogorszy się trakcja, hamowanie i nasili się podsterowność z takimi łyżwami na przodzie. Twój silnik ma bodajże 90 KM a więc nie w kij dmuchał - 175 to absolutne minimum szerokosci opony.

 

[ Dodano: Czw Kwi 26, 2007 22:22 ]

A i do tego felga będzie bardziej podatna na urazy boczne - np. krawężniki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Astry F kombi z silnikiem x16szr.

Kupiłem ją na zimowych oponach 155/80/13 i narazie na takich jeżdżę ale szkoda mi ich bo wyglądają przyzwoicie (bieżnik około 7-8 mm) i przydadzą się na przyszły sezon.

Okazyjnie kupiłem też felgi aluminiowe 14 z oponami 185/65 (lub60-nie pamiętam) zimowymi "s+m" w średnim stanie. Zastanawiam się nad zakupem opon ale po Vectrze A zostały mi dwie przyzwoite opony letnie 175/70/14.

Czy możecie mi doradzić na którą oś które oponki założyć. I czy w ogóle je zakładać. A poza tym jak to się będzie odnosiło do oporów toczenia (szersza opona-większe zużycie paliwa), dynamiki jazdy i takich tam.

 

Pisaliście też o "ząbkowaniu" przy kombiakach. Z tego co wcześniej wyczytałem to jest niewłaściwe zużywanie się opon. W takim razie jakie opony w jakiej cenie polecacie do astry kombi (żebym nie przepłacił)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze jezdze na uzywkach, ale z tanich a nienajgorszych to model Bravuris

 

PS te z vectry troche sporawe - zmuli Ci asterke troche.

Ja jezdze na oponkach 195/50 R15 i bardzo sobie chwale - sa troszke mniejsze od serii, a szerokosc wyrownuje sily potrzebne do przyspieszenia - z tego rozmiaru Bravurisy kosztuja okolo 140zl za sztuke - nowe.

A na felgach 15 calowych astra F w kombiaku wyglada juz dosc dobrze i lekko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam!

Mam pytanie do znawców tematu. Posiadam astrę F kombi, otrzymałem niedawno gratisowo dwie opony zimowe 165/65/14 i teraz sie zastawiam, czy nie dokupić jeszcze dwóch o tym samym wymiarze, ale boje sie, że będą za małe. Poprzednio miałem zimówki 175/70/14, ale już są mocno zjeżdżone, choć komplet na jedną oś by jeszcze był bo bieżnik ok. 5 mm.

Bo kombinacja na jednej osi 165/65 a na drugiej 175/70 to chyba nic dobrego? :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romario, jedne za małe o rozmiar,a drugie za duze.Wozik będzie wyglądał jak zdepnięty przez słonia,ale jak musisz to załoz te 165/65R14 .

Z 2000 roku opony to tylko są okrągłe ale właściwości już nie mają. (takich rzeczy się nie kupuje)

Ja mam oryginalne z 98 r i jeszcze jest 5,5 mm bieznika(auto jak było sprowadzone miało ponad 50 kkm).Nie narzekałem zima,a czuc,ze guma jest miękka.

Moze to niektórych szokowac,bo odradzałem takie stare,ale szewc w podartych butach chodzi :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności