Skocz do zawartości

Zapach benzyny w kabinie Corsa D ...


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam Wszystkich !

 

Jestem posiadaczem 2-letniej Corsy D z silnikiem 1.2

 

Od jakiegoś czasu w kabinie auta, szczególnie przy włączonym nadmuchu lub ogrzewaniu czuć zapach benzyny.

Dzisiaj byłem na autoryzowanym serwisie Opla, jednak po sprawdzeniu mechanicy niczego nie stwierdzili, niby wszystko jest OK, brak wycieków paliwa itd.

 

Proszę o porady za które będę bardzo wdzięczny :)

 

Pozdrawiam Jano76.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

A pochłaniacz par paliwa sprawdzili - ten węglowy.

Być może wkład nadaje się do wymiany.

 

Druga sprawa to lanie paliwa pod korek wlewu - też może spowodować zapach benzyny w kabinie - a co za tym idzie zapchany odpowietrznik zbiornika paliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam !

 

Niby wszystko sprawdzali.

Wątpię jednak czy sprawdzili szczelność filtra oparów paliwa lub przewody odpowietrzające zbiornik paliwa.

Z tego co wiem filtr znajduje się pod prawym przednim błotnikiem i trzeba go zdemontować aby się tam dostać.

 

Jednak jak pisałem czasami zapach benzyny czuć z komory silnika po podniesieniu maski.

Także czuć benzynę przy włączonym nawiewie i tym chyba kierowali się mechanicy na serwisie szukając wycieków benzyny w komorze silnikowej.

 

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź :)

 

Jano76.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam.Mam identyczny problem,również CORSA D 1,2 80KM .Śmierdzi w kabinie benzyną ,zaznaczam czasami.Jest to dość irytujące,po otwarciu maski raczej nic.Wydaje mi się że to jakaś nieszczelność ,gdzieś na wężykach.Na razie zostawię to na chłodniejsze dni.Może kolega który zaczął temat ,już to zdiagnozował?Bardzo bym prosił o informację.TED

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 lat później...

Witam.Odnawiam temat.Opel Corsa D 3-letni.Problem zapachu benzyny lekko przepalonej pojawia się tylko przy rozruchu na zimnym silniku w chłodne jesienno-zimowe dni, w lecie tego nie ma.Benzynę czuć z pod maski jak również trochę w kabinie przy włączonym nadmuchu na szybę.Nie jest to czysty zapach benzyny ale tak jakby już trochę przepalonej,pół na pół.Ciekawy jestem jak ta sprawa przedstawia się u innych posiadaczy Corsy D,czy jest to jakiś defekt do usunięcia,czy przypadłość w stylu ''ten typ tak ma''? Dodam,że miałem kiedyś do czynienia z Corsą D w wersji diesla i przy rozruchu zimnego silnika sytuacja wyglądała podobnie to znaczy lekki zapach spalin w kabinie.Zastanawiam się czy może częściowo za tę sytuacje nie odpowiada jakaś wada w nawiewie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności