Skocz do zawartości

opony do Astry 15"


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam okazje w naprawde dobrych pieniadzach kupic 205/60/15.

Do tej pory jezdzilem na 195/60/15 (astra II 1,7 DTI)

Jak sadzicie- dobry pomysl?

Ja myślę że dobrym pomysłem było by najpierw zajrzeć tu http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=23972&start=738#274080

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 6 miesięcy temu...
zibi, zibi, Witaj zibi mam pytanie bo widzę że ty tu jesteś miszczem w tym temacie , mam możliwość kupna od kolegi ponieważ sprzedał auto a do nowego mu nie pasują MICHELIN 195/65/R15 zimowe z 2008 r. przejechane 1000km. za 400 myślę że to dobra cena , ja mam astrę G 1,6 , czy by były dobre do mojej astry G , w tej chwili mam 185/65/15 metzeler zimowe 2000r. takie wydarłem gratis w salonie jak kupowałem auto , na nowe mnie nie stać .Rok temu doradziłeś mi żebym kupił Nokiany letnie i jestem z nich zadowolony teraz też proszę o pomoc pozdrawiam Krzysztof

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kristof_ _077, rozmiar kingsajz te micheliny do silnika 1,6

masz 8-zaworowy ,czy 16?

opony wchodzą,nie powinny wadzić,ale mocy na 1,6 8V się nie spodziewaj,plus taki,że trudno zerwać przyczepnosć :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kristof_ _077, rozmiar kingsajz te micheliny do silnika 1,6

masz 8-zaworowy ,czy 16?

opony wchodzą,nie powinny wadzić,ale mocy na 1,6 8V się nie spodziewaj,plus taki,że trudno zerwać przyczepnosć :lol:

Dzięki zibi za odpowiedz ja mam silnik 1,6 8 V i bym nie kupił tego rozmiaru tak jak wcześniej pisałem ale cena mnie kusi i chyba kupię , nie jestem nastolatkiem i nie palę gumy myślę że do spokojnej jazdy będą dobre no i to michelin napewno nie będzie większe spalanie niż teraz na medzelerach co mam . pozdrawiam i dziękuję za odp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość tomek00070

witam, jetem posiadaczem astry f z silnikiem 1.4 8V, rok temu zakupiłem do niej alumki 195/50 R15, fakt faktem trochę jeżdżę i po miesiącu czyli jakichś 3 tys km rozleciał się przegub, uznałem to za zużycie materiału bo nigdy wcześniej niebyło to robione w tym samochodzie(auto mam od nowości), profilaktycznie wymieniłem oba przeguby, po niecałym roku znów mam ten problem - rozerwał się prawy przegub, powiedzili mi że to wina szerokich kół, natomiast kumpel użytkuje taką astre tyle że z silnikiem 1.6 na tym samym rozmiarze kół i niemiał z tym nigdy problemów.

Chciałem zapytać co można z tym zrobić (poza zmianą kół bo na to niemam ani czasu ani pieniędzy), czy są jakieś lepsze i gorsze przeguby?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy są jakieś lepsze i gorsze przeguby?

pewnie,że są

tzw. tani zamiennik szybko siada i kicha,ale jeśli tak szybko ci się rozleciał,to przyjrzałbym się też półosi-w busie miałem taki problem i dopiero jej wymiana uratowała sytuację,po prostu półoś miała lekke bicie

rozmiar opon 195 nie powinien wpływać aż tak na przegub,no chyba,że ostro ruszasz ze skręconymi kołami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wiatm. Kolego miałem założone własnie 15 calowe felgi w mojej astrze i powiem Ci ze 195/65 to nie jest najlepsze rozwiązanie. Astra wygląda jak na balonach poza tym z tylu może Ci obcierać tak jak mnie.Siądzie 3 osoby do tyłu i wtedy jest problem.Obecnie astra stoi na 195/50 i polecam kazdemu.Astra super sie prowadzi w zakretach i ladnie wygląda:)pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadasz na temat sprzed roku :) 195/65/15 nie są zalecane przez producenta, i fakt, nie wyglądają najlepiej ale nie wiem czemu coś ci obcierało. W mojej astrze mam właśnie takie gumy założone i przy pełnym obciążeniu nic nie trze mimo że opona nowa i bieżnik jest bardzo wysoki. Nie pamiętam dokładnie zamienników ale dla seryjnych 195/60/15 zamiennikiem są 185/65/15 oraz 195/55/16.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności