Skocz do zawartości

ogrzewanie w kadecie


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam. Mam problem z ogrzewaniem w moim kadecie. Jest to opel z silnikiem 1.6. Nie wiem co się stało ale nie mam ogrzewania. Wymieniłem termostat, temperatura jest taka jaka powinna być,wszystkie przewody są gorące a w kabinie jest zimno. Jak włączę dmuchawę to dmucha nieraz letnim a nieraz zimnym powietrzem. Może ktoś wie co może byc tego przyczyną. Dodam,że wszystkie linki i cięgna działają prawidłowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Witam

1) przenoszę do odpowiedniego działu

2) może osoba uzupełni profil: jakie auto,silnik,to z nami rozmawia kobitka czy facet

3) jeśli wszystko jest ok to przychodzi mi tylko jedno wo głowy. Zamulona chłodniczka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

ma pan na myśli nagrzewnicę?

tu nie ma panów a chodzi mi właśnie o nagrzewnicę bo inne rzeczy jak mówisz są sprawne

tylko czy te zapinki na linkach są na pewno całe i wpięte bo łatwo pękają

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Piotrekkolka, sprawdz czy otwiera Ci sie klapka na cieple/zimne w kadecie jest ona na linke jak poprzednik napisal i znajduje sie nad prawa noga kierowcy jak dobrze kojarze

 

jesli to nie to, najprawdopodobniej nagrzewnica jest zatkana

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częstym problemem przy regulacji ciepłe-zimne jest pękające jedno mocowanie z pancerza linki do takowej regulacji. Warto sprawdzić czy to nie to.

Jeśli nie, to tak jak poprzednicy pisali, najprawdopodobniej nagrzewnica zatkana.

Możesz jeszcze spróbować odpowietrzyć układ. Odkręcając korek ze zbiorniczka wyrównawczego i ew. wykręcając czujnik temperatury, który jest w kolektorze ssącym(najwyższy punkt w silniku).

 

Może to być też kwestia samego parownika. Parowniki są najczęściej wpięte równolegle do nagrzewnicy.

Spróbuj opuścić go kilka cm w dół czy to coś zmieni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Parowniki są najczęściej wpięte równolegle do nagrzewnicy

i są wyżej od czujnika którym mówisz że ma odpowietrzyć dla tego wolę odpowietrzać zdejmując wąż z parownika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

witam jestem nowym uczestnikiem na tym forum i mam taki problem,padło mi ogrzewanie w moim aucie jest to opel kadett 1.3 sprawdziłem bezpieczniki i są dobre pokrętło od ogrzewani się pali ale jak przekręcam to się bezpiecznik przepala co jest powodem proszę o pomoc.

 

Poprawiłem literówkę/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dzięki kolego a to zprawdzic dostac sie tam

 

[ Dodano: Sob Lut 13, 2010 14:26 ]

bo nieznam sie dobrze na autach

 

[ Dodano: Sob Lut 13, 2010 14:32 ]

a przez to moze nie dzialac tez tylna szyba?

 

[ Dodano: Sob Lut 13, 2010 16:47 ]

czy moze ktos mi pomoc z tym ogrzewaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności