Skocz do zawartości

Olej do skrzyni biegów - dwa rodzaje GM - jest różnica?


Gość Lord

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mariusz_760301

Za szybko przeczytałem posta z f. Vectry :mrgreen: Odpowietrzanie wysprzęglika to czynność o której nie można zapomnieć po wymianie płynu hamulcowego - ja to (szybkie czytanie :D ) powiązałem z wymianą oleju w skrzyni - stąd moje zdziwienie.

 

P.S Lord - nowsza wersja tego oleju (do F23) to właśnie 19 40 182

http://forum.vectraklub.pl/index.php/topic/85202-f23-wymiana-oleju/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Mariusz_760301

To tylko w skrzyniach z hydraulicznym wysprzęglikiem - odpowietrza się tak jak hamulce - na skrzyni biegów jest przyłącze hydrauliczne z odpowietrznikiem.

Uzupełnij profil o typ silnika - na razie wiadomo, że masz zagazowaną benzynę.

 

By nie offtopować zbytnio, tu masz jeden z setki tematów o tym:

http://forum.opel24.com/odpowietrzanie-sprzegla-vt15146.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam!

 

To, że do F23 olej dedykowany jest- to już wiem :)

 

Aczkolwiek jak jest z tą wymianą? Niebawem robię kompletne sprzęgło i przy okazji mógłbym zalać nowy, ale gdzieś wyczytałem, że jeżeli nie znamy historii wymian oleju w skrzyni, nie wiemy, czy było to robione regularnie co 30.000 km i tego co się z całą skrzynią działo, to lepiej nie ruszać i nie wymieniąć :|

 

Czy ma to jakikolwiek związek z prawdą?

 

Pozdrawiam, HDTeam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleju nie wymienia się co 30tyś. Robi się to przy okazji napraw skrzyni lub wymiany np sprzęgła jak w Twoim wypadku.

Możliwe więc że masz od początku ten sam olej lub tylko raz wymieniany.

 

Wymień na świeży , nie będzie problemów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie przypominam sobie by mi jakikolwiek doradca mowil zeby wymienic olej w skryzni jak mialem auto na przegladzie co iles tam km. Dziwna sprawa z tymi skrzyniami F23 jest. Byla tam wlasnie jakas wada i ratunkiem z tego było wlasnie nadlewanie oleju ponad poziom kontrolny. Chodziloi tam o jakis problem z niedosmarowaniem podczas jazdy na pochylym terenie. West zaczerpnął info od niemiaszków i jest w tym sporo prawdy. Aczkolwiek nie wszytskie F23 sa takie same i nie wszytskie cierpia na to samo. Skrzynia skrzyni nie rowna bo zalezy od jaiego motoru jest.

 

Z tego co pamietam oznaczenia skrzyń wlasnie "F" bylo powiazane z momentem jaki ma przenosic czyli F17 przenosi 170Nm czy F20 ma 200Nm a F23 230 Nm. Oczewiscie byly tez wersje wzmocnione tych skrzyń wlasnie na potrzeby do danego motoru.

Generalnie nigdzy w ksiazkach serwisowych czy chocby w TISowskich programach do przegladów nie dostalem wytycznych by wymienic oliwy w skrzyni. JEsli by byla taka koniecznosc to napewno bym mial taki punkcik na kartce ktora mi drukowal doradca- co mam zrobic w tym aucie. Chyba ze sie cos zmienio od 2010-2011 roku a ja o tym nie wiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie same informacje kraza w UK

tam sie pierwszy raz z tym spotkalem

nie wiem czemu Ty o tym nie wiesz ;)

 

co do roznicy w F23 do benzynowych silnikow

to roznia sie one kolnierzami

inny jest do silnika r4 a inny do V6

flaki sa te same we wszystkich

nie ma wzmocnionych F23 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności