Skocz do zawartości

jaki olej do silnika isuzu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Nie nie tamta honda to jest serwisowana:P ale w serwisie facet mi pwoiedzial ze sa takie problemy:P z hondami :mrgreen: i z castrolem :wesoly: ja kupuje wszystkie czesci w intercarsie zawsze:P

 

[ Dodano: Sob Sty 09, 2010 19:32 ]

hmm kupilem castrola:P moze drozszy ale puki co nigdy sie nie zawiodlem na tej marce zobaczymy jak sie bedzie spisywac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie sześć stron w temacie i same pierdoły jakby przekupki na targu gadały. Autor wątku pisze np. że silnik chodzi mu super (perełka czy coś) i jednocześnie chce go koniecznie półsyntetykiem zalać. O Castrolu mówią mu tu i ówdzie, że bee to co robi, ano kupuje Castrola. Co to googla w kompach nie ma, szukajki nie chce się używać ? A potem się dziwią ludzie, że auta w Polsce eksploatowane sie tak sypią. Komu się sypią to się sypią. Więcej głowy Panowie używajcie, to nie boli. :wesoly::)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie sześć stron w temacie i same ***nie bluźnij!***ły jakby przekupki na targu gadały

jachu, zgadzam się z Tobą W 100%. Wychodzi na to że niektórzy Koledzy nabijają posty uprawiając totalny oof-topic nic nie wnosząc do dyskusji.

A wystarczy przeczytać te dwa tematy: http://forum.opel24.com/jaki-olej-vt1328.htm

http://forum.opel24.com/jaki-olej-wybrac-vt789.htm?highlight=jaki+olej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie ale to moj pierwszy taki diesel:P a ze kolega ma takiego chcialem sie dowiedziec od niego jak najwiecej bo moja wiedza na temat diesli jest wrecz znikoma.Na tych postach mi nie zalezy a co do Castrola to sam pisalem o tym ze sie nie sprawdza ale tylko w silniku mojego drugiego auta. A znowu w bmw chodzi pieknie:P na castrolu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

moze wlasnie trafiles na ta podrubke;)....a i pamietaj nie kupuj oleju w hipermarketach nawiekrze gowno na ziemi

Czesc , tydzien temu kupilem przez telefon astre kombi 1.7 td z silnikiem isuzu z przebiegiem na liczniku 260 tys z 1993r , uwierzylem na slowo , ze auto w rodzinie od sprowadzenia osobistego z niemiec i po ogledzinach jak i tygodniu jazdy ciesze sie z decyzji w 100%. Wczesniej mialem dwie astry gsi w tym jedna rajdowa zbudowana w Czechach, trafilem na temat bo tez musze zmienic w niej olej i powiem tak w swojej karierze dotychczasowej tez sportowej mobil tylko raz zalalem 5w50 lub 60 rally i juz nalewajac nie podobala mi sie konsystencja i kolor niczym roslinny olej i silnik nie sprawowale mi sie dobrze mial mniejsza moc co przejawialo sie gorsza elastycznoscia silnika szczegolnie odczuwalna w jezdzie pod gore zmienilem po 1000km na shell 5w60 pozniej dowiedzialem sie od serwisantow sp. Kuliga ze nawet gdy jezdzil w barwal mobilu lali castrol bo przy mobilu pompa nie robila odpowiedniego cisnienia oleju. Shell jak kiedys trafilem na artykul porownujacy wlasciwosci olejow poza dobrymi smarnymi mial najlepsze wlasnosci myjace silnik i najnizsza wartosc siarczanow i bylem z shela zadowolony w silnikach benzynowych, w dislu vw t4 z przebiegiem 100tys km autentycznym sam bylem w Niemczech po auto od pierwszego wlasciciela lalem motula i tez sie sprawowal dobrze choc wtedy dystrybucja jego byla mocno ograniczona byl tylko w specjalistycznych warsztatach i motocyklowych serwisach teraz jest wszechobecny i czytalem u wlascicieli aut japonskich ze chodza juz podruby w kazdym razie gdy zmienilem na polsyntetyk orlena od kolegi ktory lal go do ciezarowek nie bylem zadowolony silnik byl mniej zywiolowy takze analizujac co piszecie moje zdanie jest takie dobry olej jest tutela do zwyklej eksploatacji i shell w motocyklach jezdzilem tylko na motulu racing formula ale tu olej po przebiegu 10tys km nawet swoj zielonawy kolor jeszcze zachowywal , a silnik wybuchl przy przebiegu ok 100tys km na autostradzie przy maksymalnych obrotach blisko max predkosci(doszlo do odcinki)z czego ok 10tys stricte na torze, a na ulicy tez nie mial lekko. Jesli ktos mowi ze nie ma znaczenia olej i czestotliwosc wymieniania to nie wie co mowi...tak jak i wlasciwe docieranie i pierwsza wymiana po 1000km . Silnik w motorze wybuchl mi na wlasne zyczenie bo czulem ze nie powinienem juz lac pelnego syntetyka bo to juz nie to dopasowanie elementow z racji zuzycia druga sprawa ze mail fabryczne niedociagniecie zbyt krotkie prowadnice zaworow i jedyna przyczyna wybuchow bylo to ze zawory zderzaly sie z tlokami( na marginesie dodam ze chodzi o koreanski silnik dwucylindrowy w ukladzie v90 pojemnosc 650 to obrazuje teze jak sie dba to sie ma , zawsze dbalem o niego i nie oszczedzalem. Teraz jednak poraz pierwszy mam do czynienia z turbodislem i nie wiem w sumie jaki dac olej bo jest na mobilu 5w40 superdiesel wiem tylko ze nie bedzie to mobil napewno kusi mnie zalac pelnym syntetykiem ale mam obawy o szczelnosc silnika. Zgodze sie z kolega ktory zmienia olej co 7 tys trezba czesto zmieniac ale gdy masz dobry to wystarczy co 10 tys nawet 12 w ciezarowkach gdzie 2000obr to juz duzo na fabrycznym serwisie dafa w Niemczech pokazywali jak zachowuje sie olej przy jakich przebiegach na specjalnie zbudowanym silniku z wgladem do srodka i po badanich okazalo sie ze na oleju z 10 tys km przebiegu silnik uzyskuje najlepsze parametry pracy i zachowuje je w zblizonej formie nawet do 30 tys takze przy dzisiejszych olejach mysle ze nawet 15 tys przy nie katowanym silniku mozna smialo robic z olejem o wysokich wlasciwosciach myjacych a takie ma shel wiec chyba wybor padnie na shella. Pozdrawiam i zapytam przy okazji i dobry zamiennik rozrzadu do tej pory stosowalem contitecha macie inne doswiadczenia?Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w mery mam pasek dayco założony rolek nie pamiętam . Olej leję oplowski 5w30 , wymiana co 10 tys . Jak Ci będzie ubywać to zalej 5w50 ,zmiana na półsyntetyczny nic nie da tylko pogorszy rozruch na zimnym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w mery mam pasek dayco założony rolek nie pamiętam . Olej leję oplowski 5w30 , wymiana co 10 tys . Jak Ci będzie ubywać to zalej 5w50 ,zmiana na półsyntetyczny nic nie da tylko pogorszy rozruch na zimnym

Dzieki , zmienilem najnowszy shella 5w40 wychodze z podobnego zalozenia silnik ma byc szczelny i lac olej najlepszy , cyka az milo posluchac tylko wkurza mnie ze kontrolka oleju nie gasnie od razu po odpaleniu tylko po 2-3 sekundach dla mnie to za duzo, ale zauwazylem wyciek i to z ukladu chlodzacego tylko nie wiem ktory przewod wiecie cos o tego typu awarii , na razie auto odstawilem bo szkoda skonczyc silnik kiedys zeby dojechac musialem dolac litre wody i spiac na krotko wentylator , ale nie lubie druciarstwa wiec auto stoi do piatku za tydzien kiedy to umowilem sie z zaufanym mechanikiem , ale moze wiecie gdzie szukac przyczyny bo kurcze nie idzie dojsc po pierwszych ogledzinach, silnik i przewody wszedzie suche tylko tlumik mokry i pompa od serwo ale ta jest szczelna. Spalanie po pierwszym mierzonym tescie 6.3l/100km 80% miasto plus przyczepka to chyba niezly wynik. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności