Skocz do zawartości

jaki olej do silnika isuzu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam jestem nowy na forum. Stałem się szczęśliwym posiadaczem opla astry f caravan 1.7 tds isuzu. Niestety ponieważ autko było sprowadzone a w książkach nie mogę znaleźć wpisu jakim olejem było zalewane stanąłem w kropce. Jest tylko coś napisane niezbyt czytelnie w takiej malej książeczce Motul lub mobil 5w30. Dodam ze autko ma przebieg według licznika 237 000 wiec raczej nie jakiś mały a wyczytałem ze to są oleje syntetyczne. Chciałbym przejść na półsyntetyk lecz nie wiem czy nie zaszkodzi to turbinie. Prosiłbym o odpowiedz możliwe jak najszybsza. I kolejne moje pytanie co możne być powodem ze przy niskich obrotach pali się kontrolka od ładowania aku lecz gdy dodam lekko gaz powoli jakby blednie a powyżej 1300 obrotów w ogóle znika? czy mogą być to szczotki? dodam ze pasek jest naciągnięty dobrze nie piszczy i jest świeżo po wymianie naciągnięty tak jak powinien być według książki

 

poprawiłem literówkę/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

ja majac 210 000 i mam 15W40 dziadkowie z kolei też mają isuzu ,przebieg 260 000 i zalany tym samym olejem mysle ze jak zalejesz 10W40 było by w pożądku a o turbine sie martwic nie musisz.Przed wlasciwą wymianą warto przepłukac uklad jakims tanim polsyntetykiem lub mineralem i wlac ten na ktorym juz chcesz jezdzic.A w altku bym sprawdził regulator napiecia oraz jak sam mowisz szczotki(podajze to jeden element)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Hmm nio fakt warto by bylo przeplukaca powiedz mi ? ile takie autko pali ci w warunkach miejskich? bo mei to ciekawi i co ile wymieniasz rozrzad? czy castrol bedzie dobrze sie spisywal w tych silnikach czy mobila kupic?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przy temp. -3:-8 mi pali ponad 8 literków ale ja nie jezdze po miescie 50;) pamietaj dopuki sie silniczek nie nagrzeje nie przekraczaj 2000 2200 obr na min bo turbinka moze dostac po dupie...rozrzad co 60 tys pompe wody masz na pasku klinowym takze wymieniasz jak sie zepsuje nieprzekraczajac 120 tys(co 2 wymiana oczywiscie jezeli to jakas lepsza czesc nie badziew) Co do castrolu to jak najbardziej nbedzie sie spisywal.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nio to dzieki bo nikt nie potrafil mi po ludzku odpowiedziec ani w serwisie ani w warsztatach teraz czeka mnie najciezsza przeprawa czyli musze wymienic rozrzad:P a ze licza mi tyle za wymiane ze sie osrac mozna wiec wymienie sobie sam choc tego nei lubie robic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak sciagniesz chyba ze masz ksiazke sam naprawiam masz jakd dokladnie w tym silniku ustawic rozrzad...chyba ze znasz sie na rzeczy :mrgreen:

 

[ Dodano: Pią Sty 08, 2010 19:43 ]

polecam pasek Gates i napinacz z rolką ruville lub SKF

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

niop wiesz mialem kiedys ople vectre a z tym silnikiem ale wiesz nie ma co porownywac:P bo tamten byl zajechany a tutaj silnik lalka w pporownaniu z tamtym:P hmm a ksiazke tez mam:P hmm:P bede przeklinac jak zawsze napewno:P i bedzie mnie szlak trafiac ale musze jakos sobie poradzic bo mechanicy to zdziercy:P tylko ten alterntor mnie martwi:P nie wiem gdzie kupic ten regulator mocy do alternatora w poznaniu?P:P ma ktos jakies namiary?:mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności