Skocz do zawartości

Śruby do kól w astrze G


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

Przy zakupie swojej asterki dostałem w "prezencie" felgi aluminiowe z letnimi oponkami.

Sezon zimowy sie skończył, no więc chciałem ubrać autko w moje aluski, pojechałem do warsztatu a tam koleś mi powiedział że do tych felg musze mieć specialne śruby.

Ja zawsze myślałem że do astry są jedne śruby, do na przykład VW są inne - nie zależnie od tego jakie felgi che przykręcić.

No i teraz pytanie czy on miał racje czy ja mam.

Koleś w serwisie stwierdził że musze znać długość śruby, szerokość, czy ma to być owalna czy Bóg wie jeszcze jaka.

I teraz nawet nie wiem jakie ewentualnie kupić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak alu tez masz oryginalne oplowskie

to sroby ze stalowek powinny pasowac

 

inaczej jak alu sa jakies inne

ale sa tu na forum ludzie co bardziej sie na tym znaja

poczekaj moze cos napisza

 

ewentualnie napisz jeszcze co to masz za alusy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Pisz do Zibiego on jest specjalista jezeli chodzi to ta kwestie. Ale to fakt jezeli masz alu inne niz oplowskie to musisz miec do nich inne sruby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

http://cgi.ebay.de/Michelin-205-55-Pilot-Primacy-mit-Rondell-Alufelgen_W0QQitemZ290100821308QQcategoryZ9892QQrdZ1QQcmdZViewItem

Tak wyglądją te felgi. Czy ktoś może mi powiedzieć jakie śruby powinienem do nich mieć??

P.S. O ile dobrze widziałem to moje felgi sa 4 śrubowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamczyk,z tej strony niewiele wynika,do czego mogą być te felgi.Najprostsza metoda(o ile już te felgi nie mają kulistych otworów,czyli musisz szukać śrub typu VW),to taka,że posmaruj otwór felgi czymś co zostawi potem ślad na stożku śruby,czyli np. szminka i zobacz,czy stożek śruby będzie pokryty szminką przynajmniej w 3/4.Jak włożysz śrubę w otwór,to zobacz ile wystaje gwintu,musi być przynajmniej z 1 cm,ale lepiej jak będzie 1,5.Jeżdzi paru na 1 cm,ale to moim zdaniem ciut mało.

Co to był za gumiarz,że odrazu nie postawił diagnozy,przecież to widać co i od czego pasuje,jeśli stwierdził,że te od opla nie leżą.

Gdyby faktycznie te śruby nie pasowały,to weż felgę do sklepu motoryzacyjnego i gość ci dobierze właściwe.Może cię to kosztować koło bańki,ale bezpieczeństwo najważniejsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności