Skocz do zawartości

Astra F 1.4 8V zawór EGR


Gość dizel1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałem się Was zapytać czy w tym silniku jest zawór recyrkulacji spalin? Bo samochód mam już 12 lat a powiem szczerze że tego nie wiem. Czy jeśli takowy zawór jest to myślicie że jest sens go czyścić? Wpłynie to jakoś na poprawienie osiągów auta czy zostawić to w spokoju i lepiej sie nie dotykać? Wiem że w vectrze taki zawór mam i w przeciągu 3 lat wymieniali mi go już 2 razy i teraz znowu byłem na czyszczeniu bo się kontrolka zapaliła a następnym razem juz będzie kolejna wymiana ale wiadomo że diesel bardziej zabija ten zawór niz benzyna ale może w asterce też przydało by się go przeczyścić? Przejechane mam już ponad 260tys i mniej więcej od 220tys zaczął brac olej więc może przeczyszczenie coś da, jak sądzicie? Bo jeśli nie da nic to sie do tego nie dotykam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To powiedzcie koledzy jak wkońcu z tym EGRem jest bo ja mam silnik X14NZ ...

 

Ewentualnie może powiecie gdzie ten zawór powinien być to sprawdzę czy go mam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajrzyj na kolektor dolotowy, pomiędzy głowicą a puszką z wtryskiwaczem. sprawdz i wszystko bedzie jasne.

 

jesli nawet jest, to czyszczenie go nie doda dynamiki do auta.

 

 

kolego ArKos, byl ten silnik również bez EGR. czyli może norme spełnili dzięki zmianie map, albo innemu katalizatorowi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinien być połączony z kolektorem ssącym

nie pamiętam czy jest sterowany elektrycznie czy mechanicznie

jesli elektrycznie, to z boku silnika powinien być walec prostopadle do kanału kolektora ssącego i wtyka na 6 czy 7 pinów

jeśli mechanicznie, to małe ufo na środku koletora ssącego z wężykiem podciśnienia wpiętym u góry

 

[ Dodano: Pon Sty 18, 2010 21:38 ]

zara zara...

 

jaki masz rocznik auta?

z tego co wiem od 94 od lutego był egr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rocznik auta tak jak w profilu, 1998, silnik X14NZ. Jestem w zawodu i wykształcenia informatykiem i nie znam się zbytnio na mechanice ale mam książke sam naprawiam samochód opel astra F i po obrazku z tej książki doszedłem gdzie może być mniej więcej ten zawór, zrobiłem zdjęcie swojego silnika a dokładniej tego czegoś co jak podejrzewam jest zaworem EGR i zdjęcie wrzucam Wam tu abyście powiedzieli mi czy to jest ten zawór czy nie. Sory za jakość ale zdjęcie robione telefonem, co prawda Omnia ale warunki do robienia zdjęć niezbyt nastrajające:

Klik 1

Klik 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności