Skocz do zawartości

Astra F 1.4 8V zawór EGR


Gość dizel1982

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hmm, a to dziwne. Astra nie jest z gliwic, to są końcówki produkcji tej astry w niemczech także napewno nie jest ona robione w gliwicach. Ale aż dziwne bo nawet w książce sam naprawiam pisze wyraźnie że EGR jest jedynie w silnikach z serii X14, X16 ... a ja mam właśnie X14 zatem teoretycznie EGR być powinien ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to kurde zbaraniałem teraz

od 95 musi - w niemcowni by nie zarejestrowali auta nie spełniającego normy emisji spalin, a taka weszła w 95 roku - euro-2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony nie jest możliwe żeby przez 12 lat nie mieć problemu z EGR, więc tak jakby go jednak nie było :wesoly:

 

[ Dodano: Pon Sty 18, 2010 22:29 ]

w książce sam naprawiam pisze wyraźnie że EGR jest jedynie w silnikach z serii X14, X16 ... a ja mam właśnie X14 zatem teoretycznie EGR być powinien ...

No jest w silniku X14XE, więc w sumie piszą prawdę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze przy wysokich obrotach nacisnę sprzęgło i zaczynam hamować to gaśnie i znalazłem że to EGR a tu teraz się dowiaduje że w moim modelu to znaczy astra `93 C14NZ nie ma EGR (przynajmniej tak zrozumiałem), więc wie ktoś co może być przyczyną tego?:wesoly:?? dodam że z czytałem błędy i wyszło mi że za dużo i za mało mieszanki na lambdzie ale jak byłem z tym u mechanika powiedział że gazowniki tak mają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze przy wysokich obrotach nacisnę sprzęgło i zaczynam hamować to gaśnie i znalazłem że to EGR a tu teraz się dowiaduje że w moim modelu to znaczy astra `93 C14NZ nie ma EGR (przynajmniej tak zrozumiałem), więc wie ktoś co może być przyczyną tego?:wesoly:?? dodam że z czytałem błędy i wyszło mi że za dużo i za mało mieszanki na lambdzie ale jak byłem z tym u mechanika powiedział że gazowniki tak mają.

Kolego, był poświęcony temu cały temat, dokładnie ten problem który Ty masz, auto zagazowane i gaśnie po wrzuceniu luzu. Nawet nie trzeba było daleko szukać bo na drugiej stronie jest, proszę bardzo: http://forum.opel24.com/astra-gasnie-na-gazie-jak-wrzucam-luz-vt42611.htm

 

Miłego czytania, mam nadzieje że pomoże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dizel1982 no więc zapomniałem dodać że z dolotem powietrza już się bawiłem i jest to zrobione poprawnie, silniczek krokowy wykluczyłem bo obroty nie skaczą ani nic się nie dzieje na biegu jałowym jak stoję, a co do tego "nagar w przepustnicy" to masz rację przeoczyłem i jak znajdę trochę czasu to się tym zajmę mam nadzieje że pomoże, a jakiego preparatu do czyszczenia najlepiej użyć:wesoly: aha i może jeszcze dodam że ostatnio zauważyłem że jak samochód się dogrzewa to jak stoję np. przed skrzyżowaniem z maski leci dymek, jak otworze maskę nic nie widać, sprawdzam wszystkie płyny i wszystko jest ok nic nie ubywa aha temperatura pokazuje zawsze jakieś 50stopni (1/4 na wskaźniku) termostat wymieniony miesiąc temu(bez zmian) płynu nie ubywa mechanik powiedział ze może czujnik uszkodzony ale jak w lato stoję w korku to temp rośnie do tych 100 i wiatrak się włącza wiec powiedział że mam się tym nie przejmować samochodzik ma swoje latka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności