Skocz do zawartości

Opel Vivaro 1,9cdti problem ze skrzynią biegów


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem ze przerzucaniem biegów 1 i 2.Jak kupiłem kilka miesięcy temu Vivari to miało uszkodzona linke od biegów.Nie miałem mozliwośc sprawdzenia działania skrzyni biegów.Po wymianie linki okazało sie że bieg 1 i 2 bardzo cięzko wchodzi a przy troszke większych obrotach przy zamianie biegów zgrzyta a poza tym mam wrażenie ze gałka zmiany biegów nie chodzi płynnie tylko tylko jakoś tak ruszając nia na bokki słychać metaliczny stukot(jezdziłem ostatnio innym vivaro i tam wszystko wchdziło miękko i bezszelestnie.Jeżeli ktoś wie jaka moze byc tego przyczyna prosze o porade

pozdrawiam Kris[shadow=red][/shadow] :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

tez mialem pare takich problemow z tymi autami i byly to problemy z linkami glownie i ze sprzeglem...raz tylko wymienialem skrzynie ale to dlate,go ze uszelniacz pol oski poszczal olej az w koncu bylo go za malo i skrzynia padla...

 

jak wymieniales linki i nie jest lepiej to sprobol jeszcze przed zabraniem sie za sprzeglo odpowietrzyc uklad bo bywaja tez problemy z silownikiem sprzegla tym przy pedale..

 

pozdrawiam...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem zgrzyt przy redukcji na 2 i cziezko biegi wchodza. fajnie ze ktos opisal ten problem. mechanik mi powiedzial ze trzba naciagnac linki. nie wiem czy to cos pomoze. zobaczymy jak juz cos bede wiedzial napewno sie odezwe .pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje odpowietrzyc uklad ale pozadnie bo nie jest to latwa sprawa...i czesto padaja silowniki pod pedalem sprzegla...

 

a linek nie da sie naciagnac ...jezeli dobrze pamietam to mozna je wyregolowac ale nie naciagnac??

 

sprobojcie odlaczyc linki z wybieraka i zobaczcie jak chodza ..bo one tez nie sa zbyt dobrym wynalazkiem..

 

pozdrawiam...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie większość problemów ze skrzyniami pochodzi z brku wymiany oleju w skrzyniach TYLKO I WYŁĄCZNIE OLEJ GM ORGINAŁ I TYLKO 2.8L nic więcej i większość problemów powinno zniknąć poza tym linki sie smaruje sciągnąc pokrywe przy biegach i przesmarować oraz linki chodź trzeba mieć podnosnik i troche wprawy Uważam żę skrzynie w Oplach Vivaro są udane w modelach 1.9 i 2.0

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wymiany linek lub ich smarowania nie trzeba miec podnosnika

 

a olej do skrzyni to w zaleznosci jaka firma taki olej bo skrzynia jest jedna a modeli aut 4..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wymiany linek lub ich smarowania nie trzeba miec podnosnika

 

a olej do skrzyni to w zaleznosci jaka firma taki olej bo skrzynia jest jedna a modeli aut 4..

Najskuteczniej linke samruje sie od dołu nie wystarczy z góry "napsikać" WD40 linka jest praktycznie hermetycznie zamknięta i trzeba umiejetnie przedostać sie, bez dużego uszkodzenia ponieważ będą sie dostawac do środka zanieczyszczenia .

Co do oleju do skrzyni przerabiałem już inne oczywiście markowe i najlepiej spisuję się orginał który jest dedykowany TYLKO I WYŁACZNIE do vivaro i movano

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość SpokoLoko

u mnie padły lozyska;/ wiec trzeba bedzie go rozbebeszyc i naprawic... nie wiem ile bedzie kosztowac ale jak sie dowiem to napisze;/ lipa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

naciagnac linki

A czy ten MECHANIK (lub lepiej monter urządzeń mechanicznych) widział te linki choć raz w życiu ?

 

Czasem wysprzęglik hydrauliczny siada i też jest problem ze zwłaszcza niskimi biegami. Generalnie po opisie stawiam na docisk. Linki ? Nie.

 

sprobojcie odlaczyc linki z wybieraka i zobaczcie jak chodza

Ale co ? Linki jak chodzą?

 

Prościej by było odłączyć linki, druga osoba niech trzyma sprzęgło a w między czasie samą łapą na skrzyni do której linki są wczepiane próbować zmienić bieg. Jeśli chodzą elegancko to linki jeśli nie to szukać problemu w sprzęgle.

 

Pilnować oleju w skrzyni, choć raz na 4-5 miesięcy sprawdzić dla spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności