Skocz do zawartości

Problem z odpaleniem DTI 3.0 w obecnych warunkach.


Gość VSV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam duży problem z dużym samochodem(Monterey 99)Niedawno go nabyłem ale nie spodziewałem się takich problemów z odpaleniem diesla w zimie.Świece żarowe grzeją,akumulatory oby 2 naładowałem prostownikiem,kręci dobrze ale nie chce zaskoczyć.Przed mrozem do połowy zbiornik zalałem Vervą.Nie znam się za bardzo na dieslu dlatego będe wdzięczny za każdą poradę jak go uruchomić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece żarowe grzeją się poprzekręceniu stacyjki przez ok.5 sekund po czym "spiralka" znika,próbowałem kilka razy ,po trzecim przekręceniu stacyjki kontrolka świec już się nie paliła ( po odstępie czasu sytuacja taka sama ).Mam jeszcze a aucie funkcje "podgrzewania paliwa"uruchamianą 3 przyciskiem na desce(obok napędu 4x4)ale to też nie pomaga.Przed mrozem pomagało po naciśnięciu tego przycisku.Zaczynam zastanawiać się czy to coś z paliwem?Ale nie bardzo wiem co teraz zrobić???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam zastanawiać się czy to coś z paliwem?

możliwe

przy obecnych mrozach (i nie znając lokalizacji)

mogę tylko strzelać - odczekać na cieplejsze dni albo zaciągnąć do ciepłego garażu aby "odtajał"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opel stoi w drewnianej szopie,"ciepłego garażu nie posiadam"ale w sumie to raczej ciężko przepchnąć prawie 3 tonowe autko.Dowiedziałem się że może podgrzać farelką silnik----tylko czy to pomoże???Jeśli ktoś tak próbował to proszę o odpowiedż czy to pomoże(Montek stoi już 4 dni)a może jakiś inny sposób???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VSV, No farelką też nic nie zdziałasz bo podejrzewam, że parafina gdzieś się wytrąciła i może być zapchany filtr paliwa a nawet przewód paliwowy od zbiornika do filtra. Jeśli tak jest to jedyna rada; wymontować filtr paliwa, wymienić wkład czy cały (nie wiem jak jest u Ciebie w aucie) przed zamontowaniem filtra zalać go paliwem. Następnie odkręcić z filtra przewód paliwowy, ten który idzie ze zbiornika i przedmuchać go sprężonym powietrzem (w kierunku zbiornika). To tyle co przychodzi mi do głowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Świece żarowe grzeją się poprzekręceniu stacyjki przez ok.5 sekund po czym "spiralka" znika

Blad świece żarowe grzeją dłużej nawet jak spirala zgaśnie -okolu 30 sek. Tez trzymam w takich warunkach autko i odpukać pali ok. Jeżdżę do polowy zbiornika i tankuje do pełna podstawa w te mrozy. Jeszcze jedno co do swiec zarowych nie hebluj stacyjka bo szkoda tylko przytrzymaj dluzej nawet do momentu calkowitego podgrzania świec.

VSV, No farelką też nic nie zdziałasz bo podejrzewam, że parafina gdzieś się wytrąciła i może być zapchany filtr paliwa a nawet przewód paliwowy od zbiornika do filtra

bardzo mozliwe.Poczekaj do czwartku bedzie troche cieplej i sproboj .Parafina w zimowym paliwie oddziela sie dopiero okolo -20* natomiast w letnim juz okolo -5* .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monterey odpalił.To jednak najprawdopobniej paliwo "zgęstniało"Problem z głowy.Dzięki wszystkim kolegom za pomoc i rady.Z każdej można się coś nauczyć na przyszłość aby uniknąć podobnych kłopotów.Dzięki wielkie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności