Skocz do zawartości

Astra G 1.8 wymiana silnika


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robertnet

owszem - inne mapy zapłonu + ewentualna lekka zmiana wałków (choć niekoniecznie)

9kM da sie uzyskać samymi mapami

w sumie zgadza się,

no i dodatkowo nie ma egra-a :cry:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Dzieki wielkie. Glównie chodzilo o to ze jak kupie golego Z18XE to czy przypasuja kolektory od mojej X18XE1 i widze ze bedzie o.k. Weim ze roznia sie kolekterami ale wychodzi na to ze glowica jest ta sama. Spojrzalem na moja i jest na niej napisane X/Z18XE Jesli nie ma tez problemu ze bedzie to silnik od vectry to jest si :cry: moge smialo kupowac i przekladac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

lazina, jak dla mnie to więcej sie napracujesz i wydasz kasy na tą zmianę na z18xe, niz kupiłbys x18xe1 i wstawił plug&play, po co rzeżbić i bawić się jak mzna kupić za ponad tysiąc zł gotowy x18xe1.

bedziesz to robił sam czy jakiś mechanik??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Bede to robil ja u zaprzyjaznionego mechanika a jezeli gole slupki (blok i glowica) sie nie roznia to po co wydawac ponad tysiac jak mozna 700zl a w robocie wyjdzie godzina dluzej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

Bede to robil ja u zaprzyjaznionego mechanika a jezeli gole slupki (blok i glowica) sie nie roznia to po co wydawac ponad tysiac jak mozna 700zl

hmm, na jakiej podstawie twierdzisz ze wydasz 700 zł?? jak sam komputer uzywany kosztuje minimum 500 zł, kol wydechowy tez uzywka min 450??

a gdzie przepustnica, sondy, czujniki, itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czytaj ze zrozumieniem. Ja chce zostawic kolektory i caly osprzet od X18XE1 czyli to co mam i wsadzic golego Z18XE - przykrecic do niego kolektory od XE1. Po co mi wtedy nowe komputeri itd nadal bede mial X18XE1 bo blok i glowica ponoc sie nie roznia. Chyba ze sie myle

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem. Ja chce zostawic kolektory i caly osprzet od X18XE1 czyli to co mam i wsadzic golego Z18XE - przykrecic do niego kolektory od XE1. Po co mi wtedy nowe komputeri itd nadal bede mial X18XE1 bo blok i glowica ponoc sie nie roznia. Chyba ze sie myle

dobrze gadasz

kolega nie do konca dobrze zrozumiał :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Silnik wymieniony. Cała operacja przebiegła praktycznie bezproblemowo. Jedyna znaczaca róznica to miska olejowa. Moja posiadała czujnik poziomu oleju w nowym silniku tego nie bylo wiec miske trzeba bylo przelożyc. Miski identyczne z wygladu a ta bez czujnika byla przygotowana pod ten czujnik ale trzeba by bylo ja nawiercać wiec wolalem ją przelożyć. Silnik pochodzil z vectry anglika 2000r z niewielkim przebiegiem. Chodzi jak nowy - zero stuków na zimnym i ciepłym wiec jestem bardzo happy. Koszty: silnik 800zł, pasek rozrzadu 80zł (silnik swieżo po wymianie rozrzadu ale astra i vectra mają inne długosic pasków wynikające z innego położenia jednej rolki prowadzącej) olej 5w30 120zł, filtr 25zł, płyn chłodzący 35zł.

Pozdrawiam

 

Usunąłem propozycję sprzedaży/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
Gość ooczko

Witam
Chciałem dołączyć się do tematu, bo piszecie że głowice od x18xe1 i x/z18xe są praktycznie takie same ( jedne posiada więcej KM)
ale moje pytanie brzmi czy mogę wrzucić samą głowice od z/x18xe do modelu x18xe1, czy nie będzie to z niczym kolidować ? i czy nie będa potrzebne np jakieś sterowniki do komputer
z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności