Skocz do zawartości

[1.2 Z12XEP 59kW] Diagnoza błędu P 0335


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

 

Mam problem z Oplem Agilą 1.2 2002 rok,mianowicie auto niechce odpalac,nie wchodzi na obroty i dławi go i strzela,po wpieciu komputera wyskakuje błąd P 0335,czy napewno bedzie to uszkodzony czujnik połozenia wału korbowego???prosze o pomoc i z góry dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik położenia wału korbowego znajduje się na bloku silnika od strony ściany grodziowej kabiny w okolicy koła zamachowego.

Dostęp z podnośnika lub kanału. Czy na pewno w Agili z 2002r masz silnik Z12XEP? Fabrycznie były montowane Z12XE.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

WItam jesli mozna podlacze sie pod temat

Jakies 3miesice temu zamontowalem w Agili 1.2 GAZ IV generacji - wszystko bylo ok az do czasu kiedy 3 razy komputer wywylil blad P0335 wiem ze to blad Obwodu czujnika A wału korbowego ----instalator kazal mi jezdzic tylko na bezynie i sprawdzic(niemialem okazji tego sprawdzic) czy to bedzie wyskakiwalo ale 3 razy mi kasowal komputer i zawsze jesli silnik po odpaleniu przejedzie jakies 5km przelacza sie na GAZ i lekko szarpnie i wtedy zapala sie check engine ---> czy napewno mam wymienic ten czujnik BOsh cena okolo 160-200zl - ktos zaproponowal zeby go wyciagnac i przeczyscic czy jest to sens czy odrazu wynienic i usterka zniknie? Pozatym czasami jak sie silnik rozgrzeje to jak np chce szybko wcisnac pedal gazy to nastpuje jakby poduszka powietrza i samochod po 3sekundach dopiero reaguje na pedla gazu i wtedy zasina sie i przelacza z gazu na benzyne i tez wtedy wywala ten blad czujnika walu - prosze o porady pozdrawiam Tomek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro na benzynie jest OK to wina jest w instalacji LPG

No wlasnie nie mialem jeszcze okazji przelaczyc tylko na benzyne - czyli jesli przelacze na benzyne i sie pokaze ten blad to napewno czujnik jesli nie to instalcja gazowa ...ok sprawdze pojezdze 2 dni tylko na benzynce...pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działanie czujnika położenia wału korbowego jest niezależne od rodzaju zasilania. Czujnik ten "odczytuje" dane z koła kodowego sprzężonego z wałem korbowym i na tej podstawie komputer ustala położenie wału. Jedynym elementem, który można wiązać z błędem 335 i rodzajem zasilania jest nagła zmiana prędkości obrotowej silnika w związku z jego zadławieniem spowodowana niewłaściwym podaniem paliwa. Możliwe jest wtedy, że czasu impulsu wygenerowanego przez czujnik będzie miał wartość, którą komputer benzynowy nie będzie w stanie poprawnie zinterpretować i wywali błąd bo nie spodziewał się w danym momencie impulsu o dłuższym czasie niż ten, który powinien nastąpić.

Szukałbym zatem usterki po stronie instalacji gazowej jeśli na benzynie jest ok.

Trudno wskazać co jest powodem niewłaściwego działania po stronie LPG bo może być wszystko. Może być niewłaściwe i niestałe ciśnienie gazu, zawieszanie się wtryskiwaczy gazowych, błędy odczytu ciśnienia gazu i jego temperatury. Do tego dochodzą niskie temperatury, których gaz nie lubi.

Pewne jest jedno. Nie można powiedzieć, że ten typ tak ma bo moje auto przejechało już na gazie 100000km i nie miałem większych kłopotów z instalacją LPG. Silnik chodzi równiutko, a to czy pracuje na benzynie czy na gazie poznaję jedynie po odgłosie terkotania wtryskiwaczy.

post-175-0-47971900-1328713543_thumb.jpg

Edytowane przez misci

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość falcong700

dokładnie tak jak kolega powyżej. P0335 nie ma związku z rodzajem zasilania. czy to gaz czy benzyna nie ma najmniejszego znaczenia. czujnik położenia wału to tylko ceweczka przekazująca impulsy do komputera. niestety ten duperel może nam unieruchomić auto. gdyby ktoś chciał się pokusić o wymianę spod auta na lewarku to odradzam :D:D:D:D:D własnie kombinowałem 2 godziny i gdyby nie sąsiad z kanałem to byłaby porażka. a na kanale zajeła mi ta awaria 10 minut :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności