Skocz do zawartości

Wibracje Corsa B 1.0 12V 1998R


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

głowice juz robiłem tzn uszczelka poszła ale jest ok kolega był z vectra u mechanika tez mu tak tykało ale czasami powiedział ze misi to cos dostac oleju i wtedy jest nasmarowane

gdzie się mierzy ta kompresje trzeba cos odkrecać czy ja ile to kosztuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z racji wolnego czasu postanowilem przeczyścić wszystkie,kostki złączki itd przy okazji wykręciłem świece.Niepodoba mi się nalot na nich to jakby nagar,czarny osad,czy może mieć to związek z uciekającym płynem chłodniczym?Druga rzecz to myśle o wymianie czujnika temperatury do kompa (koszt 25 zł).Chcę zrobić sam możliwie wszystko zanim oddam auto do mechanika.Prosiłbym również o sugestie jakie są objawy uszkodzenia,bądz nieprawidłowej pracy cewki zespolonej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby cewka byla zla nie byloby iskry , badz bardzo slabiutka iskra , cisnienia sam raczej na garach nie zmierzysz bo do tego potrzebny jest specjalny cisnieniomierz , co do uszczelki to dobrze ze wymieniles , aczkolwiek przy kazdej wymianie uszczelki pod glowica powinno sie glowice planowac o jakies 0,05 mm , czujnik temperatury na kompa nie da Ci zbytnio efektu , a ze swiece masz okopcone to znaczy ze moze palic olej , badz jest zla mieszanka paliwowo powietrzna , a tym tykaniem to bym sie na Twoim miejscu przejal , fakt faktem , jak popychacze zlapia olej to nie tykaja , ale moze to doprowadzic to remontu glowicy : szlifowanie gniazda zaworowego i przylgni zaworowej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głowice juz robiłem tzn uszczelka poszła ...
sam napisales ze robiles glowice , czyli uszczelke musiales wymienic , a cewke mozesz sprawdzic za pomoca miernika uniwersalnego - omomierz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uczczelke wymieniałem ja PioGor i to planowanie głowicy

Oleju nie dolewam rok czasu nic nie pobiera a tyka raz na jakiś czas ale popatrzec pod korek to masło wiec po zimie jest troche woda skroplona i w górnych warstwach silnika tj na tych popychaczach smaruje pewnie ta galaretą zobacze jak sie teraz ciepło zrobi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witajcie!

Ja również mam Corsę B na LPG i również pojawiają mi się wibracje z powodu niskich obrotów silnika. Dokładnie pojawiają się w dwóch momentach: 1. przy uruchomieniu silnika po uprzednim jego wyłączeniu na krótki okres (np. wejście do sklepu), silnik jest jeszcze ciepły i po przejściu na gaz obroty spadają do tak niskiego stanu, że samochód zaczyna drgać - po kilkukrotnym wciśnieciu gazu, obroty stabilizują się; 2. zawsze jadąc na LPG i wchodząc w zakręt - jednak tylko przy jednoczesnym hamowaniu i tylko przy skręcaniu w prawo - obroty spadają tak, że mam wrażenie, że za chwilę zgaśnie, no i cały samochód wpada wtedy w wibracje ;/

Poradźcie jak można się tego pozbyć.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Może regulacja gazu pomoże. Jak obroty spadają na benzynie to krokowiec lub przepustnica.

Albo jakieś lewe powietrze może. ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak tylko przy jednoczesnym hamowaniu i tylko przy skręcaniu w prawo

Następuje "przyduszenie" membrany przez siłę odśrodkową.

Recepta:

Odkręcić choć o 1/4 śrubę od "lewego" obiegu gazu na parowniku i wyregulować gaz od nowa za pomocą drugiej śruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności