Skocz do zawartości

- - - - -

Demontaż zderzaka i wymiana reflektorów Corsa C

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 12 luty 2010 - 17:26

Mam 2 pytanka i liczę na wasze wsparcie ??? 1. Kiedyś znalazłem informację na forum z której wynikało że podczas wymiany reflektorów w Corsie C można nie demontować całego zderzaka. Dziś dopytywałem się o to w ASO i twierdzą że nie da rady odkręcić całego reflektora bez zdjęcia zderzaka, częściowe odczepienie nic nie pomoże. Ponieważ aura za oknem nie skłania do przeprowadzania eksperymentów prosiłbym o info jak to jest naprawdę. Czy zwykły zjadacz chleba poradzi sobie samemu ze zdemontowaniem reflektorów? Może jakieś rady? 2. W fabrycznych reflektorach wtyczka się jakby zapiekła i za cholerę nie idzie tego rozłączyć? Czy jest na to jakiś patent? Czy po prostu na siłę trzeba to rozłączyć, nie chce czegoś uszkodzić.

Użytkownik jest zalogowany Pan Samochodzik

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 OFFLINE   bad

bad

is good

• Moderator
  • 4973 postów
  • Lokalizacjamazowieckie
  • Model:Nie Opel
  • Inna marka:Leonidas II Stylance
  • Silnik:1.6 BSE
  • Nadwozie:SPORT UP

Napisano 12 luty 2010 - 18:13

Nie zdejmiesz lamp bez odkręcenia zderzaka. Odkręcasz górne mocowanie sierpów w nadkolach, potem mocowanie dolne nadkoli do zderzaka, następnie mocowanie przy grillu pod maską - dolnego nie musisz odkręcać. Wtyczka ciężko wychodzi, ale tam jest miejsce że można płaskim śrubokrętem podwadzić i wychodzi. Z wymianą sobie poradzisz jeśli nie jest Ci obcy śrubokręt ??? mechanikiem być nie trzeba - ja nawet błotnik sam wymieniałem... lampy zderzak to pestka :wesoly:
  • 0

#3 OFFLINE   marmi

marmi

łysy wąż

• Forumowicz
  • 1209 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Inna marka:VW GOLF VI
  • Silnik:2.0TDI CR BLUEMOTION

Napisano 12 luty 2010 - 18:13

No raczej bez demontazu zderzaka nie bardzo jest jak wyjąć reflektor, ponieważ jedna śruba jest z boku pod zderzakiem.... Zdjęcie zderzaka z auta to dosłownie 10 minut, 3 śrubki z góry, po bokach jedna nkretka pod sierpami i od dołu 3 klipsy... Wtyczkę można podważyć śrubokretem aż puści zabiezpieczenie i dalej normlanie palcami je wyciągasz...
  • 0

#4 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 14 luty 2010 - 12:09

Dziękuje bardzo za rady, wszystko się udało. Może trwało to trochę dłużej niż 10 minut :) ale następnym razem pewnie będzie szybciej :wesoly:

Nowe reflektory zamontowane ale mam mały- DUŻY problem. Pozostała mi jedna wolna wtyczka z reflektora i zastanawiam się gdzie ja ją mam podpiąć :roll: Wszystkie żarówki świecą jedynie co to nie ma regulacji elektrycznej ;) czy za to może być odpowiedzialna ta wtyczka? Oryginalny reflektor miał regulację ale wszystko szło z jednej wtyczki.

Co to może być?
Dołączona grafika

Może to jest wtyczka do silniczka regulacji świateł?

#5 OFFLINE   bad

bad

is good

• Moderator
  • 4973 postów
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 14 luty 2010 - 13:49

Tak - ta mała wtyczka to wtyczka do silniczka regulacji poziomu świateł. U mnie jest ona w reflektorze i podpina się ją do silniczka. Sprawdź najpierw czy masz teraz możliwość regulacji - jeśli nie, to musisz wpiąć ją. Silniczki miałeś w zestawie już zamocowane czy przekładałeś ze starych lamp?
  • 0

#6 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 14 luty 2010 - 20:23

No właśnie wstyd przyznać ale...
zapomniałem przełożyć silniczków ;) po prostu myślałem że są już wmontowane a tu lipa...
Z tego co znalazłem na jakimś forum do tych lamp pasują silniczki od oryginalnych valeo i na szczęście takie mam pytanie tylko czy muszę znów zdemontować reflektory by zainstalować w nich silniczki czy obejdzie się już bez zdejmowania zderzaka :wesoly:

Jeszcze nie wiem gdzie wmontować ten silniczek, ponoć możliwość jest, na zdjęciu wygląda tak:
Dołączona grafika

czyżby to ta szara śruba na dole reflektora? Ktoś doradzi? ;)

#7 OFFLINE   bad

bad

is good

• Moderator
  • 4973 postów
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 14 luty 2010 - 23:16

żeby zamontować silniczek to musisz mieć całą lampę w ręku niestety. miejsce na silnik będzie pod którymś z większych dekielków - na pewno nie pod szarym.
  • 0

#8 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 28 luty 2010 - 00:32

Witam! Mam prośbę o informacje na temat demontażu przedniego zderzaka w corsie c. Muszę dotrzeć do prawej lampy. Nie wiem gdzie znajdują się klipsy trzymające ten zderzak a nie chce czegoś uszkodzić. Do lampy muszę się dostać ponieważ lustro jest luźne - tak jak by oderwało się z jakiegoś zaczepu. Jest to lampa firmy Tyc założona po małej stłuczce.Czy ktoś może miał taki przypadek? Może nie warto w ogóle zabierać się do tej roboty tylko kupić porządną lampę? Ale wtedy i tak będę musiał zdemontować zderzak :D Z góry dzięki za podpowiedzi.

#9 OFFLINE   bad

bad

is good

• Moderator
  • 4973 postów
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 28 luty 2010 - 10:13

Kup oryginał valeo. Mocowanie zderzaka : - trzy górne śruby pod maską na grillu. - trzy dolne śruby od spodu auta - spinki mocowania zderzaka do nadkola - na samym dole zderzaka po jednej sztuce z każdej strony. - śruby mocowania nadkola do zderzaka - po jednej śrubie z każdej strony - śruby mocowania "sierpów" plastikowych - na wysokości miejsca, gdzie łączą się zderzak, nadkole i błotnik. Pozdrawiam
  • 0

#10 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 28 luty 2010 - 17:02

Witam, W przednim reflektorze złamał się górny zaczep. Czy jest możliwość wstawienia nowego zaczepu? Czy pozostaje albo to jakoś skleić albo wymienić reflektor na nowy?