Skocz do zawartości

Demontaż zderzaka i wymiana reflektorów Corsa C


Rekomendowane odpowiedzi

wtyczki sa takie same nic nie trzeba przerabiac regulacja tez dzialac bedzie beda swiecic lepiej pod warunkiem ze odblsniki beda idealne

sa na zarowki h7 i sa na ksenony oryginalne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam forumowiczów,

 

Potrzebuję pomocy, posiadam w swoim Oplu Corsa C z 2001 reflektor taki jak na pierwszym zdjęciu z poniższego linku:

http://www.motor-talk.de/bilder/corsa-c-bosch-gegen-valeo-schweinwerfer-tauschen-g35458055/al-scheinwerfer-i203770702.html

 

Problem polega na tym, że dekielek oprawki żarówki świateł mijania nie chce dać się odkręcić, podejrzewam że problem leży w stopionym plastiku (jak na fotografii 3.) i dlatego tak się dzieje. Próbowałem już wielu sposobów i jedyne co mi się jak dotąd udało to złamanie uchwytu ("motylka?") do odkręcenia oprawki, identycznie z resztą jak na fotografii 1. Problem jest o tyle dokuczliwy, że objawił się przy próbie wymiany żarówki po jej przepaleniu i skutecznie wymianę uniemożliwia.

 

I teraz pytanie - czy jest szansa, jeżeli oprawka nie chce dać się odkręcić ani po dobroci ani siłą, w jakiś sposób jednak ją wydostać czy ratuje mnie tylko wymiana całego reflektora?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ttxffjo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te plastiki sa rozne od siebie wiec sie ze soba nie wulkanizuja wiec musisz krecic w prawo w lewo do granicy z wyczuciem az sie zgorzel nadkruszy i pusci najlepiej wyjmij lampe i potem to z glowa zreperuj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te plastiki sa rozne od siebie wiec sie ze soba nie wulkanizuja wiec musisz krecic w prawo w lewo do granicy z wyczuciem az sie zgorzel nadkruszy i pusci najlepiej wyjmij lampe i potem to z glowa zreperuj

 

Puścić w ogóle nie chce, nie rusza się ani o milimetr ani w lewo ani w prawo, właśnie na tym problem polega. Niestety warunki do demontażu mam dość niekorzystne (miasto, blokowisko) więc niespecjalnie jest gdzie pół samochodu rozebrać i przy nim na spokojnie dłubać ;/

 

W skrajnym wypadku myślałem, żeby ten dekiel może wyłamać i zastąpić go nowym, pytanie czy nie rozwalę całkowicie oprawki i summa summarum nie będzie konieczna wymiana.

Edytowane przez ttxffjo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się komuś przyda.

Dotyczy wymiany silniczka, ale procedura odkręcenia zderzaka jest taka sama dla wszystkich napraw związanych z reflektorami :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michalww

Witam,

 

mam ułamane mocowania od reflektora przedniego w Corsie C.

DSCF3898.jpgDSCF3899.jpg

 

Reflektor to (chyba) Bosch AL (oznaczenie "GM LK", taki sam jak tutaj).

 

Czy da radę to naprawić zestawem naprawczym (np. takim) czy muszę inwestować w reflektor?

 

pozdrawiam i z góry dzięki za wszelką pomoc,

Michał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urwane uchwyty mozna bezproblemu przyspawac nadspawac gdy brakuje fragmentu

wymmienic tez mozesz w tym zestawie sa wszystkie uchwyty i beda pasowaly

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności