Skocz do zawartości

Demontaż zderzaka i wymiana reflektorów Corsa C


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Okej dzięki.


Jestem już po wymianie żarówki. Wymiana trwała parę godzin z powodu przekręconej lub nie wiem.. zapaćkanej błotem śruby z tworzywa. Góra odkręcona była w parę minut, śruby przy nadkolu z małymi problemami, ale z jednej strony poszły szybko, pod autem było trochę bawienia, ale się udało. Niestety, ale od strony przepalonej żarówki nie dało się odkręcić nakrętki z tworzywa która trzyma zderzak z resztą auta.

 

Musiałem włożyć rękę między zderzak a nadkole, aby po omacku odkręcić śrubę od reflektora. Później poszło już z górki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Gość TOMEK CORSA B 1.2 i 45km

odkręcamy 3 śruby górne od zderzaka by go odchylić podczas wyciągania lamp 2 sruby na górze lamp a kolejne 2 z kanału bądż leząc wkładamy rekę pomiedzy nadkole a zderzak i odkręcamy śruby i po zabiegu ja nie mam halogenów tylko światła do jazdy dziennej to jest sporo miejsca

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkręcamy 3 śruby górne od zderzaka by go odchylić podczas wyciągania lamp 2 sruby na górze lamp a kolejne 2 z kanału bądż leząc wkładamy rekę pomiedzy nadkole a zderzak i odkręcamy śruby i po zabiegu ja nie mam halogenów tylko światła do jazdy dziennej to jest sporo miejsca

 

I tak musiałeś odkręcać śruby, więc nie satysfakcjonuje mnie ta odpowiedź.

 

W mnie nie dało się bez rozkręcenia mocowań przy zderzaku i delikatnym wyciągnięciu reflektora. Za mało jest miejsca przy reflektorach z soczewką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie całego zderzaka jest tak banalnie proste, że zabawa z kanałem, gdzie nie każdy ma do niego dostęp, wydaje się być niekoniecznie lepsza.

 

Zgadza się, ale jest małe ''ale'' :)

 

Ja musiałem zdjąć zderzak i moim zdaniem to nie jest problematyczna rzecz pod warunkiem, że któraś ze śrub nie jest przekręcona lub po prostu nie jest tak zabrudzona, że nie ma możliwości odkręcenia. W 2 osoby jest to bardzo szybko do zrobienia, więc jak najbardziej polecam taki sposób.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie!

W jednej z lamp przednich (prawej) mam urwane zaczepy + dodatkowo uszkodzona jest jedna ze śrub regulujących wysokość świecenia. Poza tym reszta jest ok. Czy jest możliwość kupienia lampy od "anglika" i podmiana tylko tych uszkodzonych elementów - przerzuciłbym tylko klosz ze starej lampy? Pytam bo cenowo wychodzi to atrakcyjnie, ale nie wiem czy to wykonalne.

Dodatkowo - lampy z wersji przed liftem są identyczne z tymi po lifcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności