Skocz do zawartości

- - - - -

Jaki olej silnikowy?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 21 luty 2010 - 21:41

Witam. Czy olej Mobil 15W/40 Diesel--mineralny ,wymieniany co 7 tys. km jest odpowiedni do silnika 1.7 D ? Zadaję to pytanie gdyż spotkałem sie z opinią ,iż jest zbyt gęsty i doprowadzi do przedwczesnego zużycia samoregulatorów zaworowych co obiawiac sie będzie chwilowym klepaniem zaworow podczas uruchamiania zimnego silnika. Jeśli opinia powyższa jest wiarygodna to prosze o porady --jakiego rodzaju olej powinienem zastosowac ? Pozdrawiam--Mag 7

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 OFFLINE   Bogo

Bogo
  • Zasłużony
  • 2535 postów
  • Model:Nie Opel
  • Silnik:1,7

Napisano 22 luty 2010 - 07:43

W/g specyfikacji dla tego silnika powinien być stosowany olej silnikowy wg API: klasy CD, SAE 10W 40 do SAE 15W 50, wymiana co 7500 km lub co 1 rok (z filtrem). Nie napisałeś jaki przebieg ma silnik, ale moim zdaniem spokojnie możesz śmigać na tym oleju.
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#3 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 23 luty 2010 - 09:35

Kolego Bogo. Autko w moich rękach od 97 R ,sprowadzone z niemiec z stanem licznika 64 tys.km. Obecnie przebieg wynosi 245 tys. ,obsluge wykonuje osobiście w sposob wyżej podany. Komora kompensacyjna dolotu powietrza przed kolektorami ssącymi czyściutka ,bez żadnych nalotów olejowych.., klawiatura czysta bez osadów i nagarów.koncówka tłumika wydechu czysta ,bez olejowego nalotu,wnętrze rury pokryte suchym nalotem.. Szukalem przyczyn krótkiego klekotania zaworu ,gora 2 sek. podczas odpalania silnika po dluższym -ok.1 tyg. postoju .Steierdzono ,iż to olej i stąd moje zapytanie.

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#4 OFFLINE   lukasnarloch1

lukasnarloch1
  • Forumowicz
  • 153 postów

Napisano 25 luty 2010 - 10:11

ja również leję do 1.6D Mobil mineralny diesel 15W40. I mam takie pytanie czysto teoretyczne. Czy stałoby się coś gdybym dolał przypuśćmy olej Lotos mineralny 15W40 do diesla??
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#5 OFFLINE   Bogo

Bogo
  • Zasłużony
  • 2535 postów
  • Model:Nie Opel
  • Silnik:1,7

Napisano 25 luty 2010 - 12:21

Dopuszczalne jest mieszanie olejów tylko o tej samej klasie lepkości (5W-50 z 5W-50, 10W-40 z 10W-40 , 15W40 z 15W40 itd.) Więc oczywiście możesz dolać spokojnie Lotosa, ale ważne jest żeby miał identyczny parametr lepkości czyli tak jak w Twoim przypadku 15W40, natomiast producent się specjalnie nie liczy. Oczywiście nie można mieszać syntetycznego z półsyntetycznym lub mineralnym, ale Ciebie ten problem nie dotyczy.
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#6 OFFLINE   lukasnarloch1

lukasnarloch1
  • Forumowicz
  • 153 postów

Napisano 25 luty 2010 - 14:35

dzięki ;)
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel

#7 Gość_willi35_*

Gość_willi35_*
  • Gość

Napisano 19 sierpień 2011 - 16:57

Witam mam pytanie miałem zalany olej silnikowy MOBIL 10W-40 a teraz kupiłem Castrol Magnetec 10W40 czym różnią się te oleje?? czy moge zalać taki do silnika?? Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#8 OFFLINE   Rafał_79

Rafał_79
  • Forumowicz
  • 876 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Białołęka/Chełm
  • Model:Opel Signum
  • Silnik:2.0T 205KM

Napisano 19 sierpień 2011 - 17:18

Witam mam pytanie miałem zalany olej silnikowy MOBIL 10W-40 a teraz kupiłem Castrol Magnetec 10W40 czym różnią się te oleje?? czy moge zalać taki do silnika?? Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Obydwa oleje z tego co widać takie same półsyntetyki. Czy przypadkiem ten silnik nie powinien mieć zalanego pełnego syntetyka np.5w30

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#9 Gość_willi35_*

Gość_willi35_*
  • Gość

Napisano 20 sierpień 2011 - 10:57

W książce serwisowej pisze ze od początku był lany taki olej.

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#10 OFFLINE   lukasnarloch1

lukasnarloch1
  • Forumowicz
  • 153 postów

Napisano 21 sierpień 2011 - 20:29

czy aby półsyntetyk do tych już leciwych silników nie jest zbyt rzadki?

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież