Skocz do zawartości

Problem z czujnikiem otwartych drzwi


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

 

Od paru dni borykam się z problemem w mojej Astrze H. Defekt objawia się faktem, iż wszystkie drzwi są zamknięte (centralny blokuje bez problemu) a samochód sygnalizuje stan zupełnie odwrotny, mianowicie przez kilka pierwszych minut po zapłonie pojawia się brzęczyk i cały czas świecąca kontrolka otwartych drzwi. Może ktoś już miał przygodę z takim problemem i zna rozwiązanie.

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam

 

Od paru dni borykam się z problemem w mojej Astrze H. Defekt objawia się faktem, iż wszystkie drzwi są zamknięte (centralny blokuje bez problemu) a samochód sygnalizuje stan zupełnie odwrotny, mianowicie przez kilka pierwszych minut po zapłonie pojawia się brzęczyk i cały czas świecąca kontrolka otwartych drzwi. Może ktoś już miał przygodę z takim problemem i zna rozwiązanie.

 

Pozdrawiam serdecznie.

witam

mialem w mojej astrze h combi dokladnie to samo tak jak opisales po kilku miniutach wlaczala sie kontrolka ,okazalo sie ze zamek tylniej klapy byl zepsuty i nie domykal,tylko ze nie sam zamek o to gdzie sie naciska mieszkam w niemczech to sie tu nazywa Tastaturschloss mialem jeszcze gwarancje wiec zrobili za friko ale normalnie koszt to 170 euro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jeżeli nie będzie to tylna klapa jak kolega sugerował to sprawdż przewody łączące drzwi lub klapę z karoserią (te w osłonkach gumowych) czy któryś nie jest pęknięty zdejmij osłonkę i delikatnie pociągaj pojedyńcze przewody, ja u siebie miałem pęknięte 3 przewody w lewych tylnych drzwiach(też astra h kombi) tyle że u mnie pękły od siłownika zrobiły zwarcie i centralny nie działał pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam

 

Od paru dni borykam się z problemem w mojej Astrze H. Defekt objawia się faktem, iż wszystkie drzwi są zamknięte (centralny blokuje bez problemu) a samochód sygnalizuje stan zupełnie odwrotny, mianowicie przez kilka pierwszych minut po zapłonie pojawia się brzęczyk i cały czas świecąca kontrolka otwartych drzwi. Może ktoś już miał przygodę z takim problemem i zna rozwiązanie.

 

Pozdrawiam serdecznie.

witam

mialem w mojej astrze h combi dokladnie to samo tak jak opisales po kilku miniutach wlaczala sie kontrolka ,okazalo sie ze zamek tylniej klapy byl zepsuty i nie domykal,tylko ze nie sam zamek o to gdzie sie naciska mieszkam w niemczech to sie tu nazywa Tastaturschloss mialem jeszcze gwarancje wiec zrobili za friko ale normalnie koszt to 170 euro

 

Mam chyba podobną sytuacje :wink:

Po otwarciu auta pilotem otwiera się tylna klapa. Kolejne domknięcia skutkują tym, że ja ją zamykam a ona się otwiera (złośliwa jakaś).

 

Zauwazyłem że

- słychać tykanie/prace w zamku.

- zamykając klape i przyciskając klamke ona pozostaje zamknięta, ale gdy klake puszcze po chwili się znowu klapa otwiera.

 

 

Dość denerwująca sprawa bo w aucie świeci się czerwona kontrolka od drzwi .... ktoś rozwiązał podobny problem u siebi e (nie za 170euro!) :):drunk:

 

 

Po użyciu przycisku zamknij na pilocie i zamknięciu klapy wszystko działa ok - klapa jest zamknięta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Witam , może komuś się przyda ta informacja  , a mianowicie w swojej Astrze GTC miałem ten problem po zamknięciu drzwi świeciła kontrolka otwartych drzwi , i nie gasło podświetlenie tablicy rejestracyjnej , zdjęte zostały kostki te w drzwiach (są tam takie małe blaszki ) i mechanizmy zamka zostały  potraktowane WD40  , ku mojemu zdziwieniu po 10 minutach kontrolka zgasła  wszystko wróciło tak jak było , od 2 dni spokój . Mam nadzieje że komuś pomogłem w rozwiązaniu irytującego problemu Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności