Skocz do zawartości

Vectra B 1.8 Szarpie Przygasa


Gość ulaf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od pewnego czasu walczę ze swoją Vectra B 1.8 X18XE1. Podczas jazdy od czasu do czasu silnik szarpie, przygasa (dosłownie chwilkę), zapala się Check. Po chwili silnik pracuje nadal prawidłowo a Check gaśnie. Odczytałem błędy P0100 i P0110. Podobno to typowa przypadłośc tego silnika. Czy oznacza to uszkodzony przepływomierz? Przy diagnozie wszystkie parametry wydają się być OK. Oczywiście moment szarpnięcia i przygasania trudno złapać - widac tylko oba kody błędów. Co robić? :wink:

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obwód czujnika temp. i obwód przepływu powietrza

Sprawdź jeszcze złącze i przewody pod gumową osłoną

ew. wstępnie pomierz

napięcie zasilania końcówka 4: 12V

opór pomiędzy wtykami 1 i 2: 2 000 - 3 000 omów / 20 °C

napięcie wyjściowe, końcówka 3: 0 - 5 V

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sprawdziłem i niby jest OK, opór między 1 i 2 - 2,3 kOhm. Najgorsze jest to, że check nie świeci się cały czas tylko zdarza się to podczas jazdy co jakiś czas i tylko na chwilę :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo wydaje się OK, ruszanie gniazdem, przewodami w czasie pracy nie powoduje żadnych zakłóceń. Mam jeszcze jedno pytanie, czy w tych sterownikach typową usterka był brak podania masy na przepływomierz z ECU? ( z błędami P0100 i P0110)? Na forum pojawiły się wzmianki że trzeba wykonać dodatkowy przewód masowy - czy chodzi o podanie masy np. z silnika na pin 2? (Gniazdo 4 pinowe w przepływomierzu).

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość wieszczdobrejnowiny

Witam, mam silnik 1.8 16v i dokładnie takie same objawy jesli rano odpalam zimne autko to wszytstko jest cacy ładnie wkręca sie na obroty poprawnie przyspiesza itp. i zaraz tak za ok 5 min jak sie troche silnik nagrzeje zaczyna nierówno pracować przy dodawaniu gazu szarpie , otworzyłem maske jak tylko mocniej dodam gazu to całym silnikiem trzesie@:roll:!! dodatkowo słyszę jakby wystrzały dochodzące ze spodu samochodu w rurze wydechowej jakby go cos dusiło podmieniłem juz cewke, przepływomież i nic- dalej to samo iskra bardzo mocna. zastanawia mnie cot o może byc że własnie na zimnym silniku jest ok a jak sie tylko rozgrzeje to pojawiają sie problemy!! czyli w takim przypadku mogę chyba wykluczyć pompe paliwa czy filtr bo nie dzieje sie to cały. dodam że żadnych błędów mi nie wywaliło nie wiem co tu robić jazda jest teraz mało komfortowa nie wspominając o normalnym wyprzedzaniu

silnik to benzyna bez gazu , miał ktos możne podobnie i udało mu sie z tego wyjść będę wdzięczny za wszelkie propozycje, dodam że żadne kontrolki sie nie zapalaja kiedy takie objawywystepują, tak sie zastanawiam czy przypadkiem nie może być to sonda Lambda?:roll: bo jak słyszałem swoja prace zaczyna po nagrzaniu powyżej tem. 300 C i nie zawsze jej niewłaściwa praca może byc wykazana przez komputer samochodowy. co o tym myślicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DAROMV6

A sprawdzałeś jej parametry na żywo, aby pracowała już niemal od początku - ma grzałkę.

Sprawdzałeś świece, przewody, błędy - ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wieszczdobrejnowiny

Sprawdzona cewka i świece bez zmian kabli nie mam na razie jak podmienić choć wydaje mi sie ze powinny mieć przebicie cały czas a nie tylko po nagrzaniu.

 

nie mam pojęcia jak się sprawdza sondę na żywo,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności