Skocz do zawartości

- - - - -

Jaki obrotomierz do Kadeta 1.6i (benzya) 91r. ???

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 27 luty 2010 - 22:45

Witam Forumowiczów! Chcę zamatować do mojego Kadeta obrotomierz. Interesują mnie całe zegary. Czy od silnika 1.8 będą pasować? Proszę od porady

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 Gość_andrzej_m55_*

Gość_andrzej_m55_*
  • Gość

Napisano 28 luty 2010 - 01:10

Witam Kolego to może być mały problem Sam przekładałem licznik z innego rocznika i powiem ci że nawet wejścia do mocowania licznika nie pasowały Po uporaniu się z tym teraz wskazuje mi jeszcze raz taką szybkość jak w rzeczywistości jadę A tak na marginesie możesz uzupełnić profil

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#3 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 28 luty 2010 - 19:36

Dzięki To całe zegary sobie odpuszczę... Zamontuje osobny obrotomierz. Tylko nie wiem do końca jak to zrobić ponieważ na forum wyczytałem ze trzeba go podłączyć do cewki zapłonowej w + przewód (zielony) a ja tam tak owego nie widzę... ?

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#4 OFFLINE   Fenixom191123

Fenixom191123
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 08 marzec 2010 - 10:06

Witam Mam takie pytanie czy jak kupię zegary od Silnika 1.4 lub 1.3 z obrotomierzem będą pasowały i jak i co przerobić by działał obrotomierz , bo może są już kostki lub kable za zegarami i można włożyć z obrotomierzem podpiąć kabel i będzie ok czy dawać kabel do cewki lub alternatora :)?? Opel Kadett E Kombi 1.3 60KM Dzięki za pomoc :beer:
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#5 OFFLINE   ja37

ja37

Super Spamerek

• Zasłużony
  • 13378 postów
  • Silnik:Z20LET+
  • Nadwozie:3D
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 08 marzec 2010 - 11:30

obrotomierz jest podpinany zawsze do cewki, do kabla minusowego(sterowanie z kompa). Zazwyczaj jest to zielony, ale może być też brązowo/jakiś. Na pewno nie czarny, ani czerwony.
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#6 OFFLINE   Fenixom191123

Fenixom191123
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 08 marzec 2010 - 15:17

Dzięki za pomoc a słyszałem że kabel może być już poprawadzony to prawda :beer: Masz może jakiś opis jak to zrobić fachowo i jaki licznik polecasz z obrotomierzem :beer: Było kilka wersji chyba 2 jedna z rezerwą lampa druga bez i inne cieniowanie jeszcze był LCD Digital ale ten przekłamuje paliwo itp i dużo roboty jest z tym Dzięki za pomoc :)
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#7 OFFLINE   ja37

ja37

Super Spamerek

• Zasłużony
  • 13378 postów
  • Silnik:Z20LET+
  • Nadwozie:3D

Napisano 08 marzec 2010 - 15:48

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale ja nie mam kadetta, więc w wyborze licznika ci nie pomogę. Nieraz kabelek już jest, nieraz nie, ja musiałem ciągnąć u siebie.
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#8 OFFLINE   cursor

cursor
  • Forumowicz
  • 471 postów
  • Model:Nie Opel

Napisano 10 marzec 2010 - 23:12

Witam
Kolego to może być mały problem
Sam przekładałem licznik z innego rocznika i powiem ci że nawet wejścia do mocowania licznika nie pasowały
Po uporaniu się z tym teraz wskazuje mi jeszcze raz taką szybkość jak w rzeczywistości jadę
A tak na marginesie możesz uzupełnić profil

To chyba trafiłeś na licznik z ascony.

Mam kilka analogowych liczników z obrotkiem, wszystkie 3 wersje jakie standardowo wychodziły.
Wtyczki i rozkład pinów jest za każdym razem taki sam.
Różnica jest w prędkościomierzu, licznik od automatu ma inne W(bodajże 692) niż manual(1125) i stąd przekłamania prędkości.
Różniły się też tarcze prędkościomierza. Małe silniki do 1.6 miały czerwone pole od 6000, 1.8 i 2.0 mają przy 6400 jak dobrze pamiętam.
Sam obrotomierz działa bez problemu niezależnie czy to 1.3 gaźnik czy 2.0 pełny wtrysk.
W autach gdzie oryginalnie nie było obrotomierza, najprawdopodobniej nie ma jednego pinu we wtyczce, właśnie do obrotka i trzeba go doprowadzić albo od cewki, albo od komputera silnika.
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#9 Gość_andrzej_m55_*

Gość_andrzej_m55_*
  • Gość

Napisano 11 marzec 2010 - 00:59

Różnica jest w prędkościomierzu, licznik od automatu ma inne

To jest całkiem możliwe bo licznik brałem z manuala

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#10 OFFLINE   cz.kuba

cz.kuba
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 11 marzec 2010 - 16:08

Witam :( ale jak podpiąc dokładnie ten obrotomierz tzn gdzie i jak z obrotomierza wychodzą mi 4 kable z tego co się zorientowałem to dwa to zasilanie i masa a pozostałe dwa gdzie dokladnie podpiąć :)

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież