Skocz do zawartości

Jaki obrotomierz do Kadeta 1.6i (benzya) 91r. ???


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam Forumowiczów!

 

Chcę zamatować do mojego Kadeta obrotomierz. Interesują mnie całe zegary. Czy od silnika 1.8 będą pasować?

 

Proszę od porady

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Witam

Kolego to może być mały problem

Sam przekładałem licznik z innego rocznika i powiem ci że nawet wejścia do mocowania licznika nie pasowały

Po uporaniu się z tym teraz wskazuje mi jeszcze raz taką szybkość jak w rzeczywistości jadę

A tak na marginesie możesz uzupełnić profil

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki

 

To całe zegary sobie odpuszczę... Zamontuje osobny obrotomierz. Tylko nie wiem do końca jak to zrobić ponieważ na forum wyczytałem ze trzeba go podłączyć do cewki zapłonowej w + przewód (zielony) a ja tam tak owego nie widzę... ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fenixom191123

Witam

 

 

Mam takie pytanie czy jak kupię zegary od Silnika 1.4 lub 1.3 z obrotomierzem będą pasowały i jak i co przerobić by działał obrotomierz , bo może są już kostki lub kable za zegarami i można włożyć z obrotomierzem podpiąć kabel i będzie ok czy dawać kabel do cewki lub alternatora :)??

 

 

Opel Kadett E Kombi 1.3 60KM

 

Dzięki za pomoc :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obrotomierz jest podpinany zawsze do cewki, do kabla minusowego(sterowanie z kompa).

Zazwyczaj jest to zielony, ale może być też brązowo/jakiś.

Na pewno nie czarny, ani czerwony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fenixom191123

Dzięki za pomoc a słyszałem że kabel może być już poprawadzony to prawda :beer:

Masz może jakiś opis jak to zrobić fachowo i jaki licznik polecasz z obrotomierzem :beer:

Było kilka wersji chyba 2 jedna z rezerwą lampa druga bez i inne cieniowanie jeszcze był LCD Digital ale ten przekłamuje paliwo itp i dużo roboty jest z tym

 

Dzięki za pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale ja nie mam kadetta, więc w wyborze licznika ci nie pomogę.

Nieraz kabelek już jest, nieraz nie, ja musiałem ciągnąć u siebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolego to może być mały problem

Sam przekładałem licznik z innego rocznika i powiem ci że nawet wejścia do mocowania licznika nie pasowały

Po uporaniu się z tym teraz wskazuje mi jeszcze raz taką szybkość jak w rzeczywistości jadę

A tak na marginesie możesz uzupełnić profil

To chyba trafiłeś na licznik z ascony.

 

Mam kilka analogowych liczników z obrotkiem, wszystkie 3 wersje jakie standardowo wychodziły.

Wtyczki i rozkład pinów jest za każdym razem taki sam.

Różnica jest w prędkościomierzu, licznik od automatu ma inne W(bodajże 692) niż manual(1125) i stąd przekłamania prędkości.

Różniły się też tarcze prędkościomierza. Małe silniki do 1.6 miały czerwone pole od 6000, 1.8 i 2.0 mają przy 6400 jak dobrze pamiętam.

Sam obrotomierz działa bez problemu niezależnie czy to 1.3 gaźnik czy 2.0 pełny wtrysk.

W autach gdzie oryginalnie nie było obrotomierza, najprawdopodobniej nie ma jednego pinu we wtyczce, właśnie do obrotka i trzeba go doprowadzić albo od cewki, albo od komputera silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Różnica jest w prędkościomierzu, licznik od automatu ma inne

To jest całkiem możliwe bo licznik brałem z manuala

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :(

 

ale jak podpiąc dokładnie ten obrotomierz tzn gdzie i jak

 

z obrotomierza wychodzą mi 4 kable z tego co się zorientowałem to dwa to zasilanie i masa a pozostałe dwa gdzie dokladnie podpiąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności