Skocz do zawartości

Agila - brzeczenie jakiegoś silniczka pod samochodem.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Agile 1.2 i od jakiegoś czasu słysze dziwne dźwięki słyszalne z tyłu samochodu bądź pod jego spodem. Dźwięki słyszalne są na biegu jałowym i podobne są do wiatraczka w komputerze. Nie jest to żaden wiatrak - dmuchawy , silnika czy silniczki spryskiwacza bądź świateł. Tuz przed zapaleniem silnika po włożeniu kluczyka do stacyjki słychać podobny dźwięk ale tamten jest o wiele wyższy. Czy to nie jest pompa paliwa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być to pompa paliwa. :D

Nie wiem jak u Ciebie ale pewnie podobnie jest jak u mnie pod siedzeniem. Dźwignij siedzenie i zlokalizuj źródło dźwięku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

może to amortyzator samopoziomujący?? jest z tyłu silniczek od tego i włącza się po zapłonie około 10-15sek. mój jest w Sintrze po lewej stronie z tyłu . pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Witam,

Co do brzęczenia jakby pod bagażnikiem to u mnie też tak jest: na początku po przekreceniu zapłonu (ale zanika po kilku sek.) i np. po przejechaniu gdy silnik jest ciepły...

 

Ja mam troche inny problem...

W czasie jazdy wyskoczyła mi kontrolka "Emisja spalin" (świeci, nie miga). Dzień wcześniej zatankowałem gaz do pełna, benzyny było troche mniej niż połowa baku. Następnego dnia zrobiłem łącznie 470 km ale po przejechaniu ok. 200km kontrolki diodowe nie wykazywały zużycia gazu. W drodze powrotnej tankowałem gaz, ale nic nie weszło, jakby był pełny albo awaria gazu. Zatankowałem więc benzynę i wróciłem (ok. 200km).

Ostatnio przejechałem trochę na gazie-wygląda na to że pali na gazie, na benzynie też...

 

W związku z tym, czy to coś poważnego?? Znajomy mówił że mogła się sama "zapalić", albo to coś z pompą bo jeżdze głównie na gazie (choć na małe dystanse i nie przeciążam silnika...)

Bede wdzięczny za komenty......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Są dwa silniczki które brzęczą po przekręceniu kluczyka - jeden to przepustnica której silnik pozycjonuje uchylenie w zależności czy zimny czy ciepły silnik i drugi silnik od pompy paliwa w zbiorniku. Ten pierwszy zawsze słychać, a drugi zależnie od ciśnienia włacza się od razu lub w trakcie pracy silnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam ten sam problem z brzęcząca pompką i mechanik kazał mi się szykować do wymiany. Teraz mam pytanie do kogoś znającego temat czy pompa w Agilce jest rozbierana i można wstawić do niej wkład z filtrem i jeśli tak to gdzie tego szukać (do innych modeli bez problemu-są na Allegro)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O filtrach i pompie było już co nieco. Jestem po wymianie pompy i moja nowa brzęczy bardziej niż stara, zatem nie musi być to objaw zużycia. Filtra paliwa w mojej Agilce 1,2 2002 nie ma. Pompkę można wymienić bez wymiany całego ustrojstwa - wskaźnika poziomu paliwa itd. . Niestety trzeba zdemontować zbiornik paliwa. :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności