Skocz do zawartości

Koło dwumasowe / sprzęgło do Z13DT z silnika Z13DTJ


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

czy przy sztywnym kicie valeo nie zapomnieli o wycieciu w kole zamachowym do ustawiania rozrzdu ??

 

z jakim momentem( + jaki kąt) dokrecacie kolo zamachowe

z jakim docisk sprzegla?

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość CrucialDamisss

Witam wszystkich

 

Jestem przed wymianą sprzęgła w Corsie bo niestety dwumasa już daje znać o sobie a i wysprzęglik rzępoli nie miłosiernie.

Chcę zamontować zestaw Valeo KIT 4P

 

Rozumiem że ten o oznaczeniu 835064 będzie tym właściwym zestawem?

 

Samochód to Opel Corsa D 2009 rok 1.3 CDTI 75KM skrzynia biegów manual 5biegów

 

No i jeszcze jaki wysprzęglik kupić? Możecie coś polecić tak do 500-600 zł? Czy firmy Valeo będzie ok i polata trochę?

 

Dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CrucialDamisss

Wydaje mi się że będzie pasować patrząc po aukcjach sprzedawcy podają że pasuje do tego modelu:

 

dfec060ba878e2a8m.jpg

Co do wysprzeglika rozumiem że to jest od razu łożysko oporowe i potrzebuję czegoś takiego:

 

702eb57e3954aab2m.jpg

Myślałem też nad firmą LUK i nie wiem co lepsze bo różnica koło 100 zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego czy będzie pasować to nie byłbym taki pewny, byłem kilka dni temu pytać się o cenę Dwumasy + Sprzęgło i jak się okazało nie jest to takie proste ustalić które będzie pasować bo były 3 rodzaje do tego auta. Dodam, że mój złom to Corsa D 1.3 CDTI 75KM, 2007r.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia m20 ma inny wieloklin na walku glownym (profil fiasty) wiec uwazam

kompatybilnosc zestawu valeo 835064 do niektorych modeli jest troche naciagana

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CrucialDamisss

Panowie nie wiem co robić, szukam, szukam i szukam i nie mogę dojść do ładu czy podpasuje ten kit od Valeo do mnie do Corsy, dzwoniłem do Valeo i tam nie mają żadnych, według katalogu zamienników do Corsy D 1.3 CDTI.

Natomiast pani na infolinii podpowiedziała mi żeby wyciągnąć oryginalny numer sprzęgła z serwisu Opla, niestety czekam już 2 dni bez odpowiedzi a wymiana się już zbliża :/

Udało mi się ustalić według Dekodera VIN z internetu że skrzynia jaką mam to F17 co by się zgadzało z numerem wybitym na skrzyni: A09804471O59W374 coś takiego chyba tam jest bo słabo widoczne, silnik to oczywiście Z13DTJ (75KM)

I teraz pytanie czy ktoś w takiej konfiguracji montował to w Corsie D? czy są aż takie różnice między CC a CD?

Dziwi mnie to że na niektórych aukcjach podają że pasuje a znowu na innych nie wymieniają CD.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrać sprzęgło do tego samochodu to jakaś masakra, w sobotę zrzucam skrzynie i nie pozostanie nic innego jak liczyć zęby i mierzyć to wszystko... Kolega widzę teoretycznie samochód ten sam, silnik ten sam, a skrzynia już całkiem inna i weź tu bądź mądry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności