Skocz do zawarto軼i

Zdj璚ie
- - - - -
1.3 51kW 16V Z13DT

Ko這 dwumasowe / sprz璕這 do Z13DT z silnika Z13DTJ

• Zaloguj si, aby doda odpowied
112 odpowiedzi w tym temacie

#111 OFFLINE   cysio0222

cysio0222
  • U篡tkownik
  • 1 post闚
  • Model:Opel Corsa C
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 29 sierpie 2016 - 11:13

Witam, założyłem specjalnie konto aby opisać swoje przeżycia i pomoc innym a mianowicie dość długo przybierałem się do wymiany dwumasy, jedynym objawem było to że jak rozpędziłem się powyżej setki i wciskałem mocniej gaz to obroty rosły co nie przekładało się na przyspieszenie, znajomy od razu powiedział ze to sprzęgło także samochód na kanał i oglądam co tam się stało( razem z kolega wyjęliśmy cały silnik ponieważ chciałem wszystko obejrzeć no i słusznie bo parę innych rzeczy wymagało wymiany) co do sprzęgła i koła dwumasy to byłem zdziwiony iż zestaw który był założony firmy LUK wyglądał prawie jak nowy jednak dwumas był strasznie luźny natomiast tarcza i docisk niemal ze jak nowe. Czytałem po forum i faktycznie ludzie trochę narzekają na zestawy LUKA ze nie pasują czy coś, dlatego przemyślałem sprawę i zamówiłem KIT VALEO ze sztywnym kołem zamachowym po znajomości zestaw kosztował mnie 1150zł.

Dodatkowo wysprzęglik kosztował 144zł ale warto wymienić jak już się rozbiera. Po zmontowaniu samochód pracuje cichutko(nie widzę żadnego - przy wymianie na sztywne kolo jak na razie widzę tylko + i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony). zrobiłem już 2 tysiące km i nic się nie dzieje dlatego polecam wam taki zestaw. W razie pytań zapraszam, wymieniłem już w nim sporo części także służę pomocą. 

Moje autko to: Opel Corsa C 1.3 CDTI 2003r po lifcie. 

• 1

U篡tkownik jest zalogowany Pan Samochodzik

• U篡tkownik
  • 1060 post闚
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#112 OFFLINE   taba

taba
  • U篡tkownik
  • 15 post闚
  • LokalizacjaDolnoslaskie / DE
  • Model:Opel Corsa C
  • Silnik:Z13DT

Napisano 07 grudzie 2016 - 12:45

Hej, powiedzcie prosze czy wymieniac sprzegło czy jeszcze jezdzic? objawy to jak dotkne delikatnie pedał to czuje  drgania i jest halas ale jak docisne to robi sie cisza poza tym nic niepokojacego sie nie dzieje

Pozdrawiam

• 0

#113 OFFLINE   bad

bad

is good

• Moderator
  • 4935 post闚
  • Lokalizacjamazowieckie
  • Model:Nie Opel
  • Inna marka:Leonidas II Stylance
  • Silnik:1.6 BSE
  • Nadwozie:SPORT UP

Napisano 07 grudzie 2016 - 12:47

Jeśli nie stuka na razie to jeszcze trochę powinno pociągnąć.
Jeżeli stuka to raczej trzeba się za to zabrać.
  • 0