Skocz do zawarto軼i

Zdj璚ie
- - - - -
1.3 51kW 16V Z13DT

Ko這 dwumasowe / sprz璕這 do Z13DT z silnika Z13DTJ

• Zaloguj si, aby doda odpowied
112 odpowiedzi w tym temacie

#11 OFFLINE   KubaK

KubaK
  • Forumowicz
  • 169 post闚
  • LokalizacjaKoszalin
  • Model:Opel Corsa C
  • Silnik:1.3 16V

Napisano 30 wrzesie 2012 - 16:57

Link do zdj耩 z prac + kr鏒ki filmik:
http://www16.zippysh...32994/file.html

• 0

U篡tkownik jest zalogowany Pan Samochodzik

• U篡tkownik
  • 1060 post闚
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#12 OFFLINE   bad

bad

is good

• Moderator
  • 4842 post闚
  • Lokalizacjamazowieckie
  • Model:Nie Opel
  • Inna marka:Leonidas II Stylance
  • Silnik:1.6 BSE
  • Nadwozie:SPORT UP

Napisano 28 pa寮ziernik 2012 - 09:19

Informacyjnie :

Poza brytyjsk firm National, Valeo r闚nie produkuje zestawy ze sztywnym ko貫m zamachowym. Z niewiadomych przyczyn w katalogu Valeo tego zestawu nie ma, ale jest w sprzeda篡.

Valeo 4Kit o numerze 835064

• 0

#13 OFFLINE   KrzysztofPN

KrzysztofPN
  • U篡tkownik
  • 18 post闚
  • LokalizacjaPozna
  • Silnik:1.3CDTI
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 27 listopad 2012 - 16:50

Witam szukam opini na temat tego zestawu firmy National (sztywnego ko豉 zamachowego oraz sprz璕豉). Przymierzam sie do wymiany sprz璕la i zastanawiam si czy ten produkt jest poprostu dobrej jako軼i.Czy takie sztywnego ko豉 nie wp造wa zle na prace silnika?

Pozdrawiam
  • 0

#14 OFFLINE   bad

bad

is good

• Moderator
  • 4842 post闚
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 27 listopad 2012 - 17:34

Ja mam ju 軼i庵ni皻e z Angli cz窷ci 1220z z wysy趾 mnie to kosztowa這 bez wysprz璕lika (20 funt闚 kosztuje dodatkowo). Odj掖em z zestawu wysprz璕lik, bo mam prawie nowy Sachsa za這穎ny nie tak dawno poniewa poprzedni przecieka.

W grudniu mo瞠 znajd chwil na wymian, to oczywi軼ie poinformuj o efektach. Kolega KubaK ju je寮zi z tym zestawem ponad miesi帷 i jest zadowolony - nie widzi r騜nic na niekorzy嗆 瘸dnych.

Zreszt pomy郵cie sami - o ile w autach z du膨 moca i momentem by mo瞠 sztywny zestaw si nie sprawdzi, to w takiej CC z ma陰 moca i momentem 170Nm b璠zie OK a dlaczego? Przypomnijcie sobie, 瞠 dwumasa to wynalazek ostatnich lat, kiedy vectry 1,7 czy 2,0 volkswageny 1,9 z momentami rz璠u 230-250Nm mia造 sztywne ko豉 i jako nie skutkowa這 to niczym z造m...

Do tej pory VW w silnikach 1,4TDI nie wstawia ko豉 dwumasowego czy w niekt鏎ych silnikach HDI 2.0 citroen czy peugeot.

Wymieniasz raz i masz z g這wy.
  • 0

#15 OFFLINE   KrzysztofPN

KrzysztofPN
  • U篡tkownik
  • 18 post闚
  • LokalizacjaPozna

Napisano 27 listopad 2012 - 17:48

No w豉郾ie ja mam ten zestaw na miejscu za 1500pln. Jako, 瞠 do regeneracji nie jestem zbytnio przekonany, a nowy dwumas+sprz璕這 jest duzo dro窺ze to w豉郾ie si zastanawiam nad tym produktem.
  • 0

#16 OFFLINE   bad

bad

is good

• Moderator
  • 4842 post闚
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 27 listopad 2012 - 18:00

Na allegero maj to w豉郾ie za 1500 bez wysprzeglika, wi璚 prawie 300 zaoszcz璠zi貫m jednak, a przela貫m kas po troch wy窺zym kursie ni by w rzeczywisto軼i. Regeracja nie warto.

Nie wiem czy znajd czas w grudniu 瞠by to wymieni, bo auto jest mi codziennie potrzebne, ale spr鏏uj.
  • 0

#17 OFFLINE   KubaK

KubaK
  • Forumowicz
  • 169 post闚
  • LokalizacjaKoszalin
  • Silnik:1.3 16V

Napisano 28 listopad 2012 - 09:10

Tak jak pisze bad - polecam ka盥emu tak wymian DMF -> SMF. Auto je寮zi normalnie i nie trzeba si ws逝chiwa czy aby zaraz co nie zacznie w dwumasie si telepa ;)
  • 0

#18 OFFLINE   KrzysztofPN

KrzysztofPN
  • U篡tkownik
  • 18 post闚
  • LokalizacjaPozna

Napisano 30 listopad 2012 - 16:58

No i stało się mechanik założył mi wspomniany komplet firmy National.Pierwsze wrażenia dosyć dziwne tak jakby troche szarpało przy odpalaniu i przy jeźdźie na półsprzęgle być może dlatego , że jest założona nowa poduszka pod silnik od strony skrzyni biegów i mechanik twierdzi, że musi się ona troche rozruszać (zamiennik z twardej gumy). Zobaczymy jak będzie później.
Pozdrawiam

Edit:Jest problem.Przy wciśniętym pedale sprzęgła jest cisza wszystko ok, ale po puszczeniu straszny hałas jakies pokanie od strony skrzynie, masakra jeszcze gorzej niż na rozklekotanym dwumasie. Okazało się że to pukanie to poprostu drgania ze skrzyni biegów. Gdyby nie to to całokształt oceniam pozytywnie.

U篡tkownik KrzysztofPN edytowa ten post 01 grudzie 2012 - 13:34

• 0

#19 OFFLINE   damiano2007

damiano2007
  • Forumowicz
  • 225 post闚
  • Model:Opel Astra IV
  • Silnik:A14NET 1.4 Turbo 140km

Napisano 02 grudzie 2012 - 16:06

Ale te drgania to s z racji sztywnego ko豉, wybitej poduchy pod skrzyni czy co?
Ja mia貫m zak豉da sztywne ale kupi貫m sprawn u篡wk po okazji za 500 z robocizn i hula.
Poprawi這 si wiele na plus, a mianowicie- wybitego ko豉 wcale nie musi by s造cha u mnie dwa razy s造cha by這 tylko obrywaj帷 si tarcz sprz璕這w na wa趾u, a pewne objawy dwumasy to na pewno:
- drgaj帷y peda sprz璕豉 przy wciskaniu
- szarpni璚ia przy zmianach biegu.
Teraz puki co wszystko ust徙i這, ale na jak d逝go to nie wiem, oby pochodzi這 troch.
Aaa... i w starych dieslach jak by造 sztywne ko豉 to by這 ok bo dodatkowo w skrzyniach by造 jakie dodatkowe t逝miki drga skr皻nych (tak wyczyta貫m na necie) kt鏎ych teraz nie ma bo "wspania豉" zast瘼uje wszystko.
Regeneracji si nie op豉ca, bo niby jak oni chc naprawi element nierozbieralny do kt鏎ego 瘸dnych spr篹yn itp. luk czy 瘸dna inna firma nie udost瘼nia; tak瞠 regeneracji m闚imy nie bo to los szcz窷cia albo pomo瞠 albo nie.
  • 0

#20 OFFLINE   KrzysztofPN

KrzysztofPN
  • U篡tkownik
  • 18 post闚
  • LokalizacjaPozna

Napisano 02 grudzie 2012 - 18:33

Ha豉s jest z powodu jednomasy. Po rozgrzaniu oleju w skrzyni(po przejechaniu ok 50km)s造cha jak pracuje ca豉 skrzynia bieg闚.Przy wcisni皻ym pedale sprzeg豉 jest cisza jak w nowym samochodzie.Poduszki s wszystkie ok. Obecnie zastanawiam sie czy nie wsadzi starej dwumasy kt鏎a nie by豉 taka z豉 bo sprzeg這 wymienia貫m tylko z tego powodu, 瞠 sie juz slizga這.
  • 0