Skocz do zawartości

sprężarka łożysko


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam zna ktoś nr łożyska do sprzęgła spręzarki opel sintra 2,2 benzyna i czy moze ktoś to łożysko wymieniał to proszę o jakiś opis i czy trzeba wyciągać na zewnatrz czy da sie na aucie zrobić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam.

Ja nieznam . Ale możesz sobie ściągnąć z sieci program EPC jest to program z rozrysowanymi podzespołami do sam.opel . Rysunki sa przestrzenne (rozstrzelone) i każda część ma indeks , są też zamienniki. Jak masz możliwość to do opla jest też eCars21 ale w sieci nieznalazłem(może źle szukałem). Najprościej pojedż do ASO tam pan sprawdzi w komputerze , pokaże Ci rysunek i zobaczysz czy się da i ile kosztuje samo łożysko.

Ja ostatnio w ASO kupowałem uszczelki pod filtr oleju,pomiędzy filterem oleju a chlodnicą oleju i jeszcze do dzwidni biegów taki oring gumowy i zapłaciłem 30zł więc niezawsze tam jest drogo a towar sprawdzony.

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam ja wymienialem ostatnio to lozysko kosztuje ok.80 zl. ale nie pamietam nr .mozna je wymienic bez wyciagania sprezarki ale ja do tego dorabialem sciagacz jak jestes z okolic trzebnicy to moge pozyczyc pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz miejsca miedzy sprzęgłem a nadkolem,lub innym elementem który utrudnia ściągniecie(bo nie wiem jak to wygląda w sintrze)Pytam bo u mnie gdyby nawet udało na styk ściągnąć to koło jakimś dorobionym ściągaczem to byłby problem z nabiciem go bo zostaje około centymetr luzu.A to łożysko dostałeś bez problemu? sklepie czy ASO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

w hurtowni z łożyskami kupilem we wroclawiu

 

[ Dodano: Pią Mar 19, 2010 20:04 ]

a i jeszcze jedno jesli uzyjesz sciagacza nie musisz spuszczac gazu z klimy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość pisklesmoka

Witam wszystkich,

odswieze temat .

Wracalem dzisiaj z urlopu, ledwo co wymienilem uszczelke pod glowica i inne rzeczy, jak w trakcie drogi powrotnej cos mi zaczelo mocno halasowac ze sprezarki klimatyzacji(wczesniej tzn. od roku lekko stukalo,dzwonilo).Rownoczesnie z tym metalicznym halasem jest jeszcze taki dziwny dzwiek, jakby swist.

Wspomne tylko ze wszystko ustaje jak wlacze klimatyzacje,ktora dziala poprawnie.

Stad moje pytanie, czy musze wymieniac cala sprezarke klimatyzacji ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :-)

Nie, nie musisz wymieniać całej sprężarki.

Objawy wskazują na zużyte łożysko sprzęgiełka.

Ja na wiosnę wymieniałem kompletne sprzęgiełko na nowe.

Zapłaciłem ok. 350zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz miejsca miedzy sprzęgłem a nadkolem,lub innym elementem który utrudnia ściągniecie

 

To dodam fotkę aby było wiadomo :wesoly: że chyba nie ma problemu z dojściem ( nie wiem nie odkręcałem :wink: )

 

bild0950k.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello!

Hałas może być napinacza pasa (patrz rysunek 1)

Wywołaj stetoskop do łożyska i rolki, napinacz paska sprężarki. Słuchaj hałasu. (Patrz rysunek 2)

 

fcdf6bb37380t.jpg ee3248337437t.jpg :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pisklesmoka

Cześć :-)

Nie, nie musisz wymieniać całej sprężarki.

Objawy wskazują na zużyte łożysko sprzęgiełka.

Ja na wiosnę wymieniałem kompletne sprzęgiełko na nowe.

Zapłaciłem ok. 350zł.

Ok, w zwiazku z tym mam jeszcze jedno pytanie, te metaliczne dzwonienie to napewno jest od lozyska .A skad dochodzi taki glosny ogolny szum.Podnosze maske,ale nie umie zidentyfikowac skad on dochodzi.To tak jakby cos pod cisnieniem sie wydostawalo, nieiwem jak to ujac.

Dodam tylko ze ten szum pojawil sie wraz z glosniejszym stukotem sprezarki przy wylaczonej klimie,(przy wlaczonej klimie stukot sie znacznie redukuje, ale szum tak jakby pozostawal).

 

P.S

Raczej bede musial wymienic cala sprezarke gdyz mieszkam w niemczech i nieznam tu nikogo kto pomogl by mi pobawic sie z wymiana samego lozyska.A w warsztacie zdefiniuja problem i z duzym prawdopodobienstwem zamowia cala czesc.A ja o autach niemam zadnego pojecia.

Edytowane przez pisklesmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności