Skocz do zawartości

sprężarka łożysko


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

A ja o autach niemam zadnego pojecia.

Ja tez nie miałem specjalnie pojęcia, ale jak zobaczyłem rachunek za wymianę paska rozrządu 600 EUR to za następne naprawy zabrałem się sam :wesoly: z wsparciem Forumowiczów :beer:

 

Może ktoś podpowie jak się zabrać za wymianę, tez chętnie poczytam :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość pisklesmoka

Ja na wiosnę wymieniałem kompletne sprzęgiełko na nowe.

Zapłaciłem ok. 350zł.

 

Mogl bys mi napisac gdzie kupiles te sprzeglo klimatyzacji za 350 zl?

Ja u siebie znalazlem tylko to : http://www.daparto.de/Artikeldetails/0694c6d53f842a041d99b05f041267015e9072b8/categoryId/893

 

P.S

Mam jeszcze jedna prosbe, potrzebuje wymiary lozyska do elektrosprzegla klimatyzacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzeglo klimatyzacji za 350 zl?

A może być tańsze ? :rolleyes: :rolleyes:

 

 

Jeśli tak to zobacz : Sprzęgło kompletne kompresora klimatyzacji HARRISON V5 Opel Omega B Śr. 128mm 6pk

 

 

 

 

A wymiary łożyska to 40mm x 62mm x 20.6mm (śr.wew x śr. zew. x szer.)

 

 

Jak ktoś może to niech jeszcze potwierdzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.opel-club.ru/index.php?showtopic=67933 na tej stronce kolega sergemoskva podał trzech producentów tej sprężarki i na liście modeli jest też Sintra.

 

Bezpośredni link do strony, jednej z wymienionych tam firm http://www.dasis.de/Autoteilekatalog.cfm?Anzeige=Artikel&DLNr=&FahrzeugArt=PKW&Hersteller=OPEL&KHerNr=84&Modell=SINTRA&KModNr=1579&TypNr=5922&Typ=2.2%20i%2016V&Pfad=001,100243,100354&GenArtNr=447

Możesz sprawdzić że na liście jest Omega i Sintra. (kliknij w czerwony samochodzik z znaczkiem i )

 

A co do demontażu sprzęgła kompresora to zerknij w ten opis http://www.samnaprawiam.com/poradniki-6848-wymiana-lozyska-kompresora-klimatyzacji-opel-omega.html jest tam kilka cennych uwag dotyczących tej operacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pisklesmoka

Dzieki Kacper,ale teraz ograniczam sie raczej tylko do sprzegla klimatyzacji lub tylko lozyska.W wczesniejszym pytaniu chodzilo mi o ten link ktory podales ze sprzeglem i tam z modeli wymieniona jest tylko Omega.Na niemieckiej stronie znalazlem tez to sprzeglo za 50 euro i tez Omega wymieniona jest.Ale jak pasuje do SINTRY

to ok.

Jeszcze jedno pytanie w zwiazku z tymi wymiarami lozyska, moglby ktos jeszcze potwierdzic te wymiary , bo na ebay-u znalazlem lozyska o tych wymiarach za 30 Euro.

Edytowane przez pisklesmoka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten podany rozmiar łożysk znalazłem w jakimś temacie dotyczącym wymiany na forum Omegi, ale skoro takie same kompresory były stosowane w tych autach to i łożyska wraz z sprzęgłem będą też takie same.

Sam też zapewne wymieniłbym tylko łożysko lub sprzęgiełko bez wyciągania całego kompresora. Co wiązało by się z dodatkowym kosztem jakim jest ponowne nabicie klimy ( U mnie 120-140 EUR-o ).

 

W wczesniejszym pytaniu chodzilo mi o ten link ktory podales ze sprzeglem i tam z modeli wymieniona jest tylko Omega

Dlatego szukałem pełniejszej listy, a znalazłem na rosyjskim forum.

 

ps

Kiedyś szukałem wysprzęglika do Sintry i w najbliższym sklepie gość powiedział że nie ma, więc podałem mu numer katalogowy producenta i w wykazie miał że ten wysprzęglik jest do Fiata Cromy i nic więcej. Następnego dnia sprezentowałem mu listę chyba z czterdziestu samochodów do których pasuje :wesoly:

 

Tak zapewne jest sprzęgiełkiem i kompresorem, że nie na każdej liście jest Sintra.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pisklesmoka

To znowu ja.

Mam problem ze sciagnieciem tarczy elekttrosprzegla.Lozysko juz mam.

Orginalny sciagacz kosztuje za duzo do jednorazowej wymiany, wiec moze wiecie jaki wymiar sruby potrzebuje zeby wkrecic w ta tulejke z wewnetrznym gwintem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pisklesmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności