Skocz do zawartości

Problem z zapalaniem


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie

 

w wyniku wymiany rozrządu dzisiaj i uruchomienia silnika pomimo nie przykręceniea czujnika wałka rozrządu złapałem błąd

0340-Nieprawidłowy sygnał z czujnik wałka rozrządu

 

Czy możliwe że dlatego ze komputer pamięta ten błąd mam problem z rozruchem auta, czy to raczej wina błędnego ustawienia rozrządu?

 

Objawy, auto nie chce idealnie odpalić a jak odpala to po dłuższym kręceniu rozrusznikiem albo tak jakby siły nie miał lekko się zadławił i dopiero rusza. Wchodzi na wyższe obroty ok 2000 i potem już oki

 

acha i filtr paliwa też był wymieniany

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

no tak jakby hmm..... się zakrztusił, bo rozrusznik pracuje dobrze.

Ale to było rano i potem koło 13 dzisiaj też kilka razy próbowałem i był ten efekt

a teraz około 16 zapalił bez mrugnięcia i potem kolejny raz także... hmm nie wiem

 

zobacze za godzinę i potem jeszcze wieczorem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wyniku wymiany rozrządu dzisiaj i uruchomienia silnika pomimo nie przykręceniea czujnika wałka rozrządu złapałem błąd

0340-Nieprawidłowy sygnał z czujnik wałka rozrządu

Przecież to normalne - nie ma czujnika, łapie byka i chodzi w trybie awaryjnym.

Czy możliwe że dlatego ze komputer pamięta ten błąd mam problem z rozruchem auta, czy to raczej wina błędnego ustawienia rozrządu?

Komp pamieta błąd, ale po przykręceniu czujnika powinien wrócić do normalnego stanu pracy.A podłączyłeś ten czujnik, czy nie?Bo w końcu nie wiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czujnik jest już podłączony tylko jedno odpalenie było bez czujnika

 

 

samochód wczoraj całe popołudnie odpalał poprawnie a dziś rano odpalił coprawda od pierwszego razu ale jakiś tak też inaczej trochę słabiej.

 

Sprawdzać akumulator czy może ten układ paliwowy zapowietrzony?

 

Gdyby był problem z rozrządem to by chyba równo cały cas źle zapalał?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zapowietrzenie układu nie wierzę, pompa nabija ciśnienie w sekundę.Chyba, że już pada.

Gdyby był problem z rozrządem to by chyba równo cały cas źle zapalał?

No właśnie.

 

 

A może już sam rozrusznik jest do roboty jak ciężko kręci?Może starczy tulejki wymienić.

A bardzo stary aku masz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrusznik raczej kręci dobrze nie zauważyłem zmian

a aku muszę sprawdzić jak stary i wogóle

 

a jeżeli aku stary to może być tak że raz jest dobrze i zapala oki a potem znowu zapali źle?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze starymi aku moga sie dziać cuda

 

Wiem cos o tych cudach, hehehe

U mnie był tak stary aku, że chłopaki w warsztacie dziwili się że jeszcze dawał rade. Tez miałem problemy z zapalaniem, jakieś dziwne myki itp., a po wymianie jest :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności