Skocz do zawartości

Przednie drzwi Sintra-demontaż tapicerki, szyby, klamki.


Gość Kacper

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 miesiące temu...

Ma ktoś może instrukcje jak wyjąć szybę przednią ?

Od zewnątrz - demontujesz maskę przednią (łatwiejszy dostęp przy wycinaniu), ramiona wycieraczek, plastik pod nimi. Od wnętrza - demontujesz nakładki słupków i przednią część deski rozdzielczej ( tam gdzie wyświetlacz), demontujesz lampkę oświetlenia kokpitu - dostęp do anteny i daszki p/słoneczne, lusterko wewnętrzne (przykręcone torksem 15) ściągasz przednią część uszczelki słupka A rynienki drzwi - szyba przednia gotowa do wycięcia.

Potrzebne będą cztery ręce, drut i uchwyty do wycinania szyb, 13 do maski, 7 lub tors/ krzyżak - plastik pod ramionami, 15 do ramion wycieraczki, torksy - 10 i 15, śrubokręt krzyżakowy (mocny). Torksy do daszków - albo krzyżak - spotkałem takie i takie, 2X czteropak Harnasia (porcja dla dwóch) - trochę cierpliwości, powodzenia Rafał.

Edytowane przez rafalgrzegorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zewnątrz - demontujesz maskę przednią (łatwiejszy dostęp przy wycinaniu), ramiona wycieraczek, plastik pod nimi. Od wnętrza - demontujesz nakładki słupków i przednią część deski rozdzielczej ( tam gdzie wyświetlacz), demontujesz lampkę oświetlenia kokpitu - dostęp do anteny i daszki p/słoneczne, lusterko wewnętrzne (przykręcone torksem 15) ściągasz przednią część uszczelki słupka A rynienki drzwi - szyba przednia gotowa do wycięcia.

Potrzebne będą cztery ręce, drut i uchwyty do wycinania szyb, 13 do maski, 7 lub tors/ krzyżak - plastik pod ramionami, 15 do ramion wycieraczki, torksy - 10 i 15, śrubokręt krzyżakowy (mocny). Torksy do daszków - albo krzyżak - spotkałem takie i takie, 2X czteropak Harnasia (porcja dla dwóch) - trochę cierpliwości, powodzenia Rafał.

 

Dzięki serdeczne kolego :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maski nie trzeba demontować - wystarczy podnieść.

U góry aby nie przeciąć drutem podsufitki wystarczy podłożyć kawałek kartonu.

Szyba ma wyjść bez uszkodzeń czy zakładasz nową ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maski nie trzeba demontować - wystarczy podnieść.

U góry aby nie przeciąć drutem podsufitki wystarczy podłożyć kawałek kartonu.

Szyba ma wyjść bez uszkodzeń czy zakładasz nową ?

Owszem Kacperku masz racje, ale jak maskę zdejmiesz łatwiej jest ją wyciąć a następnie kleić, po odkręceniu daszków p/słonecznych jest na tyle luzu że ja nie musiałem zabezpieczać podsufitki (ale moja i tak była do wyrzucenia).

Jak szybka ma być do odzysku, to trzeba ją dokładnie wyciąć a potem wyczyścić stary klej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności