Skocz do zawartości

Wentylator - nie wyłącza się


Gość giecu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum. Postanowiłem się zalogować, poniewaz od jakiegoś czasu jestem posiadaczem astry III 1.3 cdti z 2006r. i borykam sie z nastepującym problemem: co jakis czas (średnio raz na 2 miesiace) po wyłaczeniu silnika nie przestaje "chodzić" wentylator, co kilka razy spowodowało calkowite wyładowanie akumulatora, ponieważ nie usłyszałem tego, że nadal chodzi. Jesli natomiast się zorientuje, to muszę wtedy odlączyć akumulator. Na drugi dzień po podlączeniu akumulatora wszystko jest ok (tylko raz się tak zdarzyło, że na następny dzień po podłączeniu akumulatora, przed odpalaniem, nadal wentylator chodził). Oddałem wtedy auto do naprawy jednak machanik nie wiedział co to może być i na wszelki wypadek wymienil przy nim czujnik. Podłączenie pod komputer nie wykazuje żadnego błedu. Nie wiem jak ten problem rozwiązać skoro mechanik nie potrafi poprawnie zdiagnozować usterki, ktora jakby nie bylo jest uciążliwa ?!??! :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby mi się coś takiego przytrafiło to najpierw wymieniłbym sterownik wentylatorów. Jeśli wymiana czujnika nie pomogła, komp nie pokazuje błędu to może przekaźnik się zawiesza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Raz cos takiego mi sie zdarzylo.

W pore zorientowalem sie, ze wentylator dziala, bo postalby w garazu przez noc.

Odpalilem auto i zgasilem.

Pomoglo.

Jakies stany nieustalone...

:mrgreen:

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spewak, dziękówka za rade, podpowiem to mojemu mechanikowi :mrgreen:

 

general, w moim przypadku niestety odpalenie i zgaszenie silnika nic nie pomaga :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

general, w moim przypadku niestety odpalenie i zgaszenie silnika nic nie pomaga :mrgreen:

Ja mialem tak only raz, i to zimowa pora /choc bylo w okolicach 0 st./.

Wiecej /na szczescie/ to sie nie zdarzylo.

 

Ja bym udal sie do elektryka, nie machaniora.

:beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość rkarasin

Miałem to samo!W trasie po przejechaniu 350 km odstawiłem auto i na paru godzinach wyładowało mi akumulator :lol: po podłączeniu na kable okazało sie że wszystkie wentylatory pracują na maxa.Odpaliłem z kabli i wróciłem do domu ok. 350 km bez zatrzymywania prosto do mojego mechanika. Okazało sie że problem gdzieś w trasie zniknął :x Komp niczego nie pokazał i zostałem z głupia miną.Od tego czasu mam kable w bagazniku i to wszystko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość nowakplock

Witam

W moim aucie też nie wyłączał się wentylator skraplacza (chłodnicy klimatyzacji).

Po wyłączeniu zapłonu wentylator chodził cały czas. (odłączałem wtyczkę wentylatora)

 

Zapowietrzony był układ (zapowietrzył go mechanik nieumiejętnie dobijając klimatyzacje w garażowym warsztacie, lub napełniając kiepskiej jakości czynnikiem)

Czujnik ciśnienia (pretostat) wykrywał duże ciśnienie i załączał wentylator, po dłuższym postoju lub nie używaniu klimatyzacji, ciśnienie spadało i automatycznie wyłączał się wentylator.

Odessanie czynnika i napełnienie jeszcze raz klimatyzacji załatwiło sprawę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pawel1924

Ja dziś też tak podpatrzyłem te wentylatory, i po osiągnięciu temp. ok. 97*c, załącza się wentylator klimy i wentylator chłodnicy czy to normalne? wentylatory pracują oba póki nie schłodzą silnika do ok 90*c.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz25

Miałem podobny problem zimą. Pojechałem so serwisu Opla w Warszawie, przy Rudnickiego 3 (nie polecam!!) powiedzieli, ze nie widza zadnego problemu i odesłali do domu. Nastepnego wieczoru powtorzył się problem: wentylator sie nie wylaczyl, akmulutaor rozladowany. Pojechałem do znajomego mechanika, ten od razu powiedział, ze w niektorych oplach tak jest.....spięcie jakiegos przewodu od wentylatora. Koszt wymiany 30 zł :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastiani

Witajcie. Ja jestem posiadaczem opla astra G i także nie wlącza mi się wiatrak chlodnicy nawet prawie przy 95 stopni.Problem polega na tym że chyba mam pomylone kabelki przy wejściu do wenytylatora. Móglby mi ktoś podać tę kolejność?

!.7 Dti 2001r.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności