Skocz do zawartości

Corsa C - korozja ocynku, czy to ruszać?


Rekomendowane odpowiedzi

Ale aktualnie nawet w 7-8 letnich audi, bmw nie mówiąc już o mercedesach czy fordach też są takie lub większe oznaki korozji...

mercedes to złom, a w niebitych audi i vw 7-8 letnich korozja praktycznie się nie zdarza...

 

Nie wiem czy jest sens ruszać takie względnie małe oznaki korozji. 'Rozrost' tego będzie trwał kilka dobrych lat a wtedy Twoja Corsa będzie już dosyć starym samochodem i pewnie nie będzie Ci to przeszkadzać

przy obecnej ilości soli która trafia zimą na drogi 2-3 latka i możesz mieć pokaźną dziurę bez problemu, jak zaczeło to będzie się posuwać dośc szybko coraz dalej...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

mercedes to złom, a w niebitych audi i vw 7-8 letnich korozja praktycznie się nie zdarza...

 

przy obecnej ilości soli która trafia zimą na drogi 2-3 latka i możesz mieć pokaźną dziurę bez problemu, jak zaczeło to będzie się posuwać dośc szybko coraz dalej...

 

 

Niestety chyba tylko vagi maja swoja hute, walcownie i sladowisko blach. Blacha ktora wychodzi z huty lezakuje nim 2 lata co wlasnie pozniej skutkuje tym ze vagi nie koroduja tak jak inne marki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witajcie ! Na mojej Corsie C 2004 zauważyłem po zakupie, że jest parę bąbli na klapie bagażnika. Na przeglądzie pod autem zobaczyłem trochę rdzy na belkach. Pod autem psiknę jakąś farbą w sprayu przy wiosennej wymianie opon, ale co z klapą ? Dlaczego na samochodzie z blachą z ocynku tak się dzieje ? Czy należy się martwić tym czy zbytnio nie przywiązywać do tego uwagi ? Wiem, że te auto ma już 12 lat, ale widziałem Ople Astry z 99r. które również mają ocynk i na karoserii nie ma nigdzie rdzy. Pod autem się już pojawiła, ale w śladowych ilościach.

 

PS. Co z myciem auta ? Nie zacznie się to bardziej rozwijać bo umyciu na myjni bezdotykowej ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile razy mozna pisac

opel nie cynkuje nadwozi jak audi

blachy sa cynkowane czy tam galwalizowane w calosci i nawijane na bebny

a pozniej ciete i spawane w elementy do montazu

w tych miejscach ''ocynk'' jest uszkodzony i rdzewieje

kadze uszkodzenie powloki to tez rudae

a lakier wodny to nie to co kiedys lakiery z olowiem

wiec co sie dziwic ze rdza wylazi

nie te czasy

ekologia wziela gore

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację. Nie powinno mnie to dziwić. Znajomy kupić BMW z salonu a po 3 latach już była rdza. Ekologia to jedno, ale gdyby auta miały się nie psuć i nie rdzewieć to przemysł motoryzacyjny by padł.

 

Czyli tak. Podwozie przy najbliższej okazji zakonserwuje a klapa.. no właśnie co proponujecie zrobić z klapą ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.leroymerlin.pl/warsztat/chemia-warsztatowa/odrdzewiacze-i-srodki-antykorozyjne/neutralizator-rdzy-epoxy-brunox,p35065,l969.html?gclid=COTn0-L7_soCFaHUcgodOq0KCA&gclsrc=aw.ds

 

bardzo dobrze reaguje z rdza i zabezpiecza

 

recznie pedzelkiem ogniska zlikwidujesz ...

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności