Skocz do zawartości

Opony do Corsy B 1,2i


Gość Pixel95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jestem nowy na tym forum, z gory chcialem wszystkich pozdrowic, oraz zadac pytanie na temat opony letnich do mojej Corsy B 1,2i. A więc posiadam z mojego seata cordoby roczne opony fulda 185/60 r14. I chcialem sie zapytac, czy Corsiak da rade ujechac na tych oponach, czy nie bedzie ocierac opona mi o nadkola, oraz o ile % by mi wzroslo spalanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej nie bedzie nic ocierac... ja mam w 1.2 8V 185/75 i jest git a z tyłu mam 165/70 i tez jest git http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif wszak spalanie jest zdeka wieksze i troszke te oponki za szerokie do tych 45 koników... ale daja rade ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, dostałem okazyjnie prawie nowe opony zimowe 175/70/13 i mam pytanie czy będą dobre do mojej corsy 1,4 sport, ponieważ moje letnie opony to 165/70/13. Z góry dziękuję za informację.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beda dobre. Fakt ze opony zimowe powinny byc wezsze od letnich ale 175 to znow nie takie szerokie :/ najwyzej na glebszych zaspach niepojezdzisz (teoretycznie) sam mam 175/65/r14 ale jeszcze zima nie jezdzilem cosiareczka wiec na 100% nie jestem pewien, ale z doswiadczenia z poprzedniego samochodu nie powininno byc wiekszych problemow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szosownik daj znac czy pasują Ci te opony bo tez mam taką samą sytuacje. Corsa B 95 r 1.2. Letnie mam 165/70/13 a chce wsadzić 175/70/13. Dajcie panowie znać bo nie chce płacić dwa razy wymiane. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szosownik, z reguły opony zimowe powinny być węższe od letnich.

No wlasnie, nie rozumiem dlaczego wezsze... Zawsze myslalem ze im szersze tym lepsza przyczepnosc, a jest na odwrot? Wlasnie przymierzam sie kupic zimowe opony i nie wiem jakie kupic.. letnie mam 145/80 13' , to zimowe kupic takie same? Chcialem sobie wziac 165/80 bo myslalem ze bedzie lepsza przyczepnosc ale jak czytam ze powinny byc wezsze.. Od czego to zalezy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, nie rozumiem dlaczego wezsze... Zawsze myslalem ze im szersze tym lepsza przyczepnosc, a jest na odwrot? Wlasnie przymierzam sie kupic zimowe opony i nie wiem jakie kupic.. letnie mam 145/80 13' , to zimowe kupic takie same? Chcialem sobie wziac 165/80 bo myslalem ze bedzie lepsza przyczepnosc ale jak czytam ze powinny byc wezsze.. Od czego to zalezy?

 

Opony powinny być takie same ewentualnie jakie producent przewidział a uzasadnienie:

opona węższa lepiej się spisuje na śniegu gdzie lepiej się wgryza w śnieg i są również mniej podatne na poślizg tzn.na aquaplaning na mokrej nawierzchni, natomiast pogarsza się ich zachowanie na zakrętach i wydłuża się droga hamowania.Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności