Skocz do zawartości

senator 3000 24V uszcelka głowicy nie pasuje na kanały wodne


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... ;]

mam pytanie...troche ono odbiega od tematu, ale nie chce nawiązywać do niego nowego(.....)

mianowicie:

mechanior po zlożeniu gratów odpalił moją furę i chodziła ona tylko na 3 gary a drugie 3??? nie chodziły...

no i tu już się zdenerwowałem bo nawet przed robotą co była wada (ciśnienie w kablach) chodził normalnie na wszystkie gary??

powiedział mi że rozbierze jeszce raz i zobaczy na łańcuszek rozrządu bo może źle jest ustawiony...:mrgreen:

ja popytałem się swoich znajomych i powiedzieli mi, że to może być ten powód ponieważ może nie być iskry na świecach jeżeli jest źle ustawiony...hmm

ja już zaczynałem myśleć poważniej, że może mi głowice za bardzo spiłowali i to możę być przyczyną (dodam żę nigdy nie była ona planowana, a ja ją splanowałem 20 setki) tak chyba trzeba było znajomy który był "przekaźnikiem" w planowaniu głowicy powiedział, że to nie możliwe, żeby to było przyczyną...

no moje pytanie jest jedno czy może to być wina źle ustawionego łańcuszka rozrządu...i dlaczego on go źle założył chyba na nim są jakieś oznaczenia no nie??? bo niby go się ustawia punktowo nie wiem nigdy przytym nie grzebałem???

i czy przez złe ustawienie łańcuszka rozrządu mógł mi narobić jakiś szkód mianowicie "pokrzywić zawory....itp. itd" , bo przy złym ustawieniu paska rozrządu słyszałem że można sobie dobrze pokomplikować.... :(

 

jeżeli ktoś wie i mógłby sprecyzować odpowiedź co jest przyczyną i co mogła by ewenyualnie ona spowodować ???prosiłbym o odpowiedź dzięki :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie i masz racje, ale z tego co pamietam to ja ponumerowałem te przewody na "WW" od 1 do 6 i myśle że nie był by taki głupi mechanior żeby tego nie zauważyć... :(

no ale swoją drogą myślisz żę to możę być przyczyna złego ustawienia łańcuszka...:mrgreen: i czy mogło mi to coś tam zdeformować...żę tak to delikatnie ujmę :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łańcuszki masz chyba dwa a jeśli ktoś to źle poskładał

no heca może być

tak łańcuszki mam 2 tak jak mówisz :urodziny:

a co masz na myśli, żę heca może być....pytam ponieważ odbierając GO mógłbym się ewentualnie przysłuchać czy coś puka, może "dziwnie chodzi" na co zwrócić uwagę wrazie czego :urodziny: żeby potem nie było , że jak odbiorę to on mi powie, że to już nie z jego WINY :urodziny: a w czasie jazdy mi coś wyjdzie...

 

jak ja przyszedłem to on go przy mnie nawet nie mógł odpalić....kręcił coś tam łapał ale nie mógł załapać....natomiast on mówił , że mu wcześniej na 3 gary odpalił :urodziny:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien chyba chodzić podobnie jak wcześniej.

Jeśli palił na wszystkie gary i nie stukał, to i teraz nie powinien.

Co do uszkodzeń przy walniętym rozrządzie - w zależności od silnika różne mogą być reakcje - oberwą zawory, będzie walił po kolektorach, ..... , może nic się nie stać - ale wiele zależy od silnika i przestawienia.

Niech sprawdzi cały zapłon na początek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

co do tego rozrządu to chyba było ok....ale jeszce nie wiem bo jeszce samochód stoi :(

podbno ja zawaliłem, ponieważ przed oddaniem głowicy do planu i sprawdzenia rozebrałem ją zdjąłem wałki i szklanki potem ponownie złożyłem wszystko tak jak było....przypadkiem to wyszło jak byłem u mechanika... bo powiedziałem że wyjąłem szklanki..a "on na to czy ja je wypukałem z oleju" ;) ja tego nie zrobić i on powiedział że nie odpala bo ciśnienia nie ma i on to zrobi wypukał je z oleju...i tu dalej cdn....

na następny dzień przychodze wszytstko złożone a samochód nie odpala bo iskry nie ma :( ajeszce wczoraj jak byłem u niego przed robotą jak miał po mnie poprawić szklanki to świece mieli na wierzchu bo szukali przyczyny i iskra była idealna bo sam widziałem na oczy...

no i nagle ona tak sama znikła... ;)

pojechał z nim do elektryka on doszedł żę niby moduł padł, wymienił moduł przy odpaleniu szlak trafił jego nowy moduł :)

powiedział że poszuka co to ale rozkłada ręce bo nie wie co to możę być, dzisaij u niego byłem i jakaś mała zwara była w stacyjce czy koło niej usunoł ją i włożył mój stary moduł a on podobno dobry jest tylko że iskry dalej nie ma... :)

 

mówiże rozkłada ręce posprawdzał wzsystko napięcie dochodzi do kompa i zniego wychodzi dalej chyba też idzie bo mówi że moduł jest dobry ale iskry ni ma??

podłączał go pod kompa i też mówi że nie wie o co chodzi :beer:

i zostałem sam z problemem...spytałem się go co możę być przyczyną że nie ma iskry skoro wszystko jest ok powiedział że to dziwne bo wszystko posprawdzał i mówi że to jakaś naprawdę totalna pierdółka... :beer: albo czujnik położęnia wału...tylko że czujnik położęnia wału tak od siebie chyba nie siada ale on powiedział ze to on możę być winowajcą...

czy ma ktoś możę jakiś pomysł bo już mam dość bycia bez samochodu :beer::beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co maja szklanki do iskry ??

jak juz to moga stukac jak je pomerdales

szklanki do iskry nic nie mają to ja wiem, :( ale według niego to przez nie wypłukane szklanki z oleju samochód nie chciał zaskoczyć bo ciśnienia sobie nie robił czy ....coś

 

cos spartolili i to zdrowo

sami nie wiedza co

hmmm....

problem jest w tym że mechanik mówi że nic nie ruszał przy elektryce poprawił po mnie szklanki próbował odpalić i nie było iskry.... :lol: a przed dzień była "sam widziałem"

to ja dobrze wiem że sprawa szklanki :) iskra nic do siebie nie mają....ale jakieś hu....stwo musi być poczytałem troche że czujnik halla odpowiada za iskrę i to on jest główno dowodzącym od niego sie zaczyna i dalej puszcza on sygnały a komputer dobiera do tego rytm... :(

a może to jakiś czujnik indukcyjny :)

jest za dużo niewiadomych a nie będe po łebkach dochodził....

mechanik w każdym bądź razie się do niczego nie przyznaje zręsztą jak narazie nie dostał ani PENSA....

podjade dzisiaj chyba na komputer znim i niech zczytają błedy możę coś wyskoczy....

ale nie wiem czy takie czujniki jak halla wyskoczą na kompie jak są zjeb...ne czy trza je oddzielnie sprawdzać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności