Skocz do zawartości

Corsa C 1.2 check engine - Szarpanie silnika


Gość dexter_tit

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość krzysiek8903

U mnie zawór ERG działa bez zarzutu... poczytałem, popatrzyłem i znalazłem, że powodem takiego słabnięcia silnika może być też przepływomierz (znalezione na innym forum, cyt."(...) Ostatecznie dałem zawór do regeneracji - serwis_pomp z Brzegu (260 pln) - zawór wyglądał niemal jak nowy, ale corsa stała się jeszcze bardziej "mułowata" a ja coraz częściej myślałem o utopieniu jej w jakims lokalnym bagienku. Niemniej dziś nastąpił zwrot akcji ( i mam nadzieję że ten stan utrzyma się możliwie długo). Kupiłem przepływomierz bosch (400pln)...i poszła jak strzała...") objawy sa identyczne w obu przypadkach, a więc w kolejności jest teraz to ustrojstwo.

 

pozdrawiam KM

 

[ Dodano: Pią Kwi 23, 2010 19:02 ]

Problem zażegnany: wymiana przepływomierza (ile to kosztowało pisać nie będę) mam nadzieje, że do końca roku wydatki na naprawy się nie powiększą... (btw mechanik powiedział, że to była 4-5 corsa w której padł ERG, albo przepływomierz)

 

 

Pozdrawiam KrzysiekM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

U mnie takie objawy okazały się uszkodzeniem cewki, ..to ta "listwa z połączonymi fajkami doświec" . Podobno to często psujący się element. Wymiana + wymiana świec pomogła. Koszt z podłączeniem do kompa i wymianą 800 zł.

Można spróbować przeczyścić ale pomaga podobno czasem i na chwile.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Problem z corsa b 1.0

Auto na każdym biegu szarpie, totalny brak mocy. Chodzi tak jakby miało zaciągnięty ręczny w ogóle się nie zbiera. Dodatkowo temperatura silnika jak nigdy przekracza 95 st. I dochodzi do 100 st. Temp.skacze. dojdzie do ok. 100 za jakiś czas spadnie i tak w kółko a wcześniej tego nie było. Dodam że ubytkow w płynie chłodniczym nie ma. Podobne objawy są przy przepływomierzu ale wtedy chyba temp. Powinna być ok. Termostat był wymieniany rok temu. Proszę o jakieś sugestie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz co do tej pory sprawdziłeś.

Sondy ,przepływkę ,EGR, błędy , parametry pracy.

Katalizator czy nie zatkany.

Paliwo jakie ciśnienie

Filtr paliwa kiedy wymieniany.

 

Termostat jak badziewie to po kilku miesiącach może nadawać się do wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz co do tej pory sprawdziłeś.

Sondy ,przepływkę ,EGR, błędy , parametry pracy.

Katalizator czy nie zatkany.

Paliwo jakie ciśnienie

Filtr paliwa kiedy wymieniany.

 

Termostat jak badziewie to po kilku miesiącach może nadawać się do wymiany.

 

Przepływa ok, termostat startuje w 92,5st wentylator 95 st start. Auto nigdy nie osiągało temp 95 st.

Co do termostatu firma Gates ponoć lipna

Edytowane przez adasku10

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?

Rok temu zakładałem termostat Gates i na Internecie miał słabe opinie. Jednak 92,5 st i się otwiera bo chłodnica gorąca. EGR odzywał się kiedyś wiele razy check engine. Pozostaje podłączenie pod komputer. Miałem to zrobić dziś ale mechanik stwierdził że to albo termostat albo UPG i podłączenie pod kompa nic nie pokaże. Pomimo tych problemów obecnie check się nie pali

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu bym sprawdził katalizator.

A jak go sprawdzić ? Na kompie wyjdzie ze coś z nim nie tak ?

 

Uwaga - nowy objaw wczoraj za pierwszym razem nie odpalił. ....

 

Zapomniałem dodać że te objawy pojawiły się ostatnio jak zdarzyło mi się jechać na ostrej rezerwie. Ale jakby pompa paliwa wciągnęła syfu to raczej by takich objawów nie było ?

 

Ze strony pompy wody słychać jakiś grechot. .......wymieniałem ja rok temu firma Hepu. Miała lekki luz. Po odpalenie słychać jak coś tam grechocze. ....

Edytowane przez adasku10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności