Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Elektryczne szyby Opel Senator B

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   malypebik

malypebik
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 30 kwiecień 2010 - 19:26

Witam serdecznie, Mam problem z elektrycznymi szybami który postaram się jak najlepiej przedstawić Auto Opel Senator B 3.0 (pełna opcja digital bez skóry) Posiadam cztery elektrycznie sterowane szyby do tej pory nie było z nimi kłopotu ale kilka dni temu otworzyłem drzwi i nie świeciło się oświetlenie przedniej pary drzwi i lewych tylnych - pomyślałem że to żarówki i jak zwykle uruchomiłem silnik, próbując otworzyć okna zostałem nie mile zaskoczony nie mogłem ich opuścić wraz z naciskaniem klawisza dało się słyszeć cichy pisk i zapałało się światełko na drzwiach (dwoje przednich i lewe tylne), po kilku sekundach trzymania wciśniętego włącznika pisk milkł i światełko gasło (kolejne włączenie bez znaczenia góra/dół tak samo), na otwartych drzwiach przy przy włączonym silniku/zapłonie nie było słychać pisku i brak światełka w drzwiach i brak reakcji na szybach, tylne prawe okno otwiera się i zamyka tylko po kilka centymetrów w dół i górę (programowanie nie pomaga) zastanawiam się co mogło nawalić Dziękuję za pomoc Pozdrawiam
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 OFFLINE   chuddy22

chuddy22
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 19 grudzień 2010 - 19:04

Witam! U mnie jest dokladnie to samo, tez przestaly nagle dzialac szyby. Znalazles moze rozwiazanie tego?? Pozdrawiam ! ! !
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#3 OFFLINE   Gawlak

Gawlak

postrach forum

• Administrator
  • 19683 postów
  • LokalizacjaPrzywidz
  • Model:Nie Opel
  • Inna marka:JEEP XJ 4.0 z LPG
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 20 grudzień 2010 - 07:16

zdjac tapicerke i sprawdzic czy napiecie jest sprawdzic kable miedzy drzwiami i slupkiem (czesto pekaja i robia zwarcie) od tego sie zaczyna panowie
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#4 OFFLINE   grzes80808

grzes80808
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 21 maj 2011 - 16:37

panowie tez przerabialem ten problem w moim senatorze i powolnymi krokami do tego doszedlem wiec: nie ma wogole potrzeby rozbierania drzwi trzeba tylko zdjac wewnetrzna listwe progowa od strony kierowcy nastepnie podnuzek dla lewej stopy i podniesc dywaniki w ten sposub ujzymy trzy wiazki przewodow jeden na progu i dwie na podlodze przy progu wypinamy ta blizej drzi i rozwijamy oplot znajdziemy tam grube czerwone kable ktore trzeba od nowa polaczyc w miejcu w ktorym sa laczone bo tak skorodowaly od wilgoci ze wogole nie ma juz miedzi po 3 centymetry w kazda strone tak wiec korujemy az dotrzemy do miedzi dokladamy brakujacy kawalek przewodu pozadnie izolujemy i wszystko wraca do normy nawet dla malo doswiadczonej osoby jest to nie wiecej jak 40 minut roboty a szukanie przyczyny zajelo mi chyba ze dwa dni powodzenia przy naprawie
pozdrawiam wszystkich posiadaczy senatora
  • 1

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#5 OFFLINE   M4ndarkus

M4ndarkus
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • Model:Opel Senator
  • Silnik:3.0 12v 177KM
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 16 maj 2013 - 19:16

Odgrzeję troszeczkę temat... tydzień walczyłem z szybami jak mi przestały działać, po jednej padały. Rozbebeszyłem pół samochodu, miernikiem mierzyłem napięcia (różne się pokazywały) aż w końcu odizolowałem przewody o których mówił grzes80808 i faktycznie skorodowały metalowe łączniki. Tak więc najpierw tutaj szukać przyczyny jak coś ;)

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież