Skocz do zawartości

Aktualizacja oprogramowania


Gość dareknbr

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dareknbr

Witam. Mam pytanie czy ktoś już wykonał zalecaną w ramach akcji promocyjnej aktualizacji oprogramowania sterownika silnika w serwisie OPLA. Czy warto wydać 120 zł na ten zabieg. Posiadam Merive z 2005r CDTI Isuzu 100 PS i zastanawiam się czy warto.Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem aktualizacje oprogramowania gratis w ramach gwarancji i wymiany egru, ale wydaje mi sie ze turbo pozniej sie zalacza oraz troche wiecej pali...

generalnie te aktualizacje maja na celu "poprawienie" ekologicznosci silnikow, poza nielicznymi wyjatkami. jesli wszystko jezdzi dobrze to chyba nie ma co poprawiac... tzn nie ma sensu jechac specjalnie po to...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ta akcja jeszcze jest, ale tez sie zastanawiam czy cos to da np. u mnie w benzynie. W ASO jak dzwonilem to nikt nic nie wiedzial: "jak Pan przyjedzie to sprawdzimy".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dareknbr

Akcja nadal trwa na oficjalnej stronie Opel Polska można pobrać karnet z opisem usługi i opłat.Nie zamierzam narazie aktualizować oprogramowania zobacze może ktoś z serwisu opla się na ten temat wypowie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja nadal trwa na oficjalnej stronie Opel Polska można pobrać karnet z opisem usługi

i opłat.Nie zamierzam narazie aktualizować oprogramowania zobacze może ktoś z serwisu opla się na ten temat wypowie.

Wg mnie to akcja typu 'Daj Pan piątaka' :drunk:

Dziwnym trafen teraz wiekszosc ASO robi aktualizacje oprogramowania ze wzgledu na szeroko pojetą ekologie ;(

z tego co slyszalem w radio Fiat tez to podlapal i tez zapraszaja do sie na wymiane oprogramowania;)

A lesze jest wrogiem dobrego :drunk:

Skoro tak bardzo dbaja o środowisko to dlaczego nie przeprowadza takiej akcji darmowo ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo "eko" przeglad (sprawdzenie oleju, plynu do spryskiwaczy i cisnienia w oponach) odwala a 120 zl na aktualizacji zarobia :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest teraz akcja aktualizacji oprogramowania koszt to jedyna 124zł.. ja byłem i kazałem wgrac do swojego 1,7cdti nowy program... Po zmianie jedyne co odczułem to to że mniej pali i to o ok 0,3-0,4 litra... zmierzone już na kilku tankowaniach i sporym dystansie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Po zmianie jedyne co odczułem to to że mniej pali i to o ok 0,3-0,4 litra

ja tez się dałem namówić, 120 zł poszło ale wydaje mi się że teraz średnio pali 7,3 litra, czyli około 0,4 mniej niż przed zmianą programu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jimixxx1

Tak jest teraz akcja aktualizacji oprogramowania koszt to jedyna 124zł.. ja byłem i kazałem wgrac do swojego 1,7cdti nowy program... Po zmianie jedyne co odczułem to to że mniej pali i to o ok 0,3-0,4 litra... zmierzone już na kilku tankowaniach i sporym dystansie...

Jeśli rzeczywiście jest taka różnica,to chyba się skuszę.Może ktoś jeszcze wgrywał? (CDTI) :urodziny:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności