Skocz do zawartości

Kadett nie odpala, błędów brak....


Gość domo285

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem posiadaczem kadetta silnik benzyna 1.6i 75KM, model chyba C16 NZ. Stał on około 4 miesięcy. I od tego czasu nie chce odpalić. Zaznaczam Ze wcześniej chodził bez zarzutów. Ku mojemu zdziwieniu odczyt błędów nic nie wykazał. Rozrusznik kręci. Liczę na pomoc, bo naprawdę nie mam pojęcia co może być przyczyną awarii.

 

 

Wstawiłem rodzaj silnika do tematu/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie styki elektryczne poczyściłem, jednak nie dało to rezultatu. Za sprawy paliwowe wezmę się wkrótce gdyż na razie nie doczytałem na forum jak sie za to zabrać a niestety chwilowo brak wolnego czasu. Jednak przypomniałem sobie jeszcze jedną przypadłość która może pomóc w rozwiązaniu problemu. Auta na kilka tygodni przed całkowitym brakiem odpalania paliło za którymś tam razem jednak potrafiło zgasnąć zarówno na biegu jak i na luzie w czasie jazdy strasznie sie mulił i szarpał do moment osiągnięcia około 3 tys kiedy dostawało takiego kopa jakiego nigdy wcześniej nie miało, dosłownie jak by turbinę odpalił. W tym momencie podczas próby odpalenia dźwięk nie jest regularny. Słychać jakby za chwilę miał już zaskoczyć i ..... niestety nic. Może te informację pomogą wskazać przyczynę problemu. Mógłbym powymieniać kopułkę palec i całą reszte innych urządzeń ale niestety mój studencki budżet jest mocno nadszarpnięty i dlatego zależy mi na jak najtrafniejszym zlokalizowaniem usterki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

odczyt błędów nic nie wykazał.

Czy to znaczy że kontrolka się nie pali ??

To mi nie pasuje że nie ma błędów

Co do paliwa to zobacz czy wtrysk daje mgiełkę

Przy pompie sprawdzić możesz ten wężyk łączący

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odczycie wyskakuje tylko 12 sprawdzę tą pompę w wolnej chwili

bo coś czuję że to musi być coś z paliwowymi sprawami...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Posprawdzałem paliwowe sprawy i wszystko wskazuje na to że paliwo dochodzi. Coraz bardziej sie skłaniam ku temu że jest to wina modułu zapłonowego. I tu zaczynają się schody na szrocie u mnie w mieście tego modułu nie ma a koszt nowego to blisko 100 zł . Dlatego mam pytanie czy da się sprawdzić czy mój dotychczasowy działa. Moduł w moim kadziu ma 7 wtyków. Aha i mam jeszcze jedno pytania czy zna ktoś może kolejnośc wtyku kolejnych kabelków do owego modułu. Kilka dni temu oddałem auto w ręce '' mechaników" i mam wrażenie, że zdrowo namotali pod kopułką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

domo285, sprawdziłeś iskrę czy jest ??

Posprawdzałem paliwowe sprawy i wszystko wskazuje na to że paliwo dochodzi

Musisz być pewny. Sprawdzałeś czy przez wtrysk idzie mgiełka ??

Na tych fotkach widać wszystkie kabelki od czujnika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności