Skocz do zawartości

NIedziałający spryskiwacz szyb


Rekomendowane odpowiedzi

Gość postregiment

Opisz co robiłeś.. moze układ się zapowietrzył i trzeba dłużej dać popracować pompce..

Dzięki za pomoc, jeśli mam być szczery to było dokładnie tak:

chciałem żonie wymienić płyn do spryskiwaczy z letniego na zimowy, z uwagi na fakt, że było akurat parę dni gdy trzeba było już skrobac szyby. W związku z czym resztą płynu letniego pozbyłem się dłużej używając spryskiwaczy, a następnie zalałem zimowy. Następnego dnia chcąc użyć spryskiwaczy niestety już ani przód ani tył nie działał. Myślałem początkowo, że może spaliłem pompkę, ale nie - dźwięk wskazuje na to, że działa w najlepsze. W związku z czym doszedłem do wniosku, że najlepiej będzie dostać sie do silniczka i całego pojemnika na płyn, dobry pomysł, czy spróbować czegoś innego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Archeolodzy się znaleźli .. Co jest ??

 

jak to co jest?? Temat stary ale warto dopisywać nowe rzeczy dla innych ludzi którzy moga miec ten sam problem. Nie trzeba tworzyc nowych watkow. Moze jakiemus przybyszowi z googla sie przyda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

To ja znowu odkopię trupa.

 

Dzięki za pomoc, jeśli mam być szczery to było dokładnie tak:
chciałem żonie wymienić płyn do spryskiwaczy z letniego na zimowy, z uwagi na fakt, że było akurat parę dni gdy trzeba było już skrobac szyby. W związku z czym resztą płynu letniego pozbyłem się dłużej używając spryskiwaczy, a następnie zalałem zimowy. Następnego dnia chcąc użyć spryskiwaczy niestety już ani przód ani tył nie działał. Myślałem początkowo, że może spaliłem pompkę, ale nie - dźwięk wskazuje na to, że działa w najlepsze. W związku z czym doszedłem do wniosku, że najlepiej będzie dostać sie do silniczka i całego pojemnika na płyn, dobry pomysł, czy spróbować czegoś innego?

 

Mam dokładnie to samo (no, może bez fragmentu o żonie). Ktoś wie, co mogło się stać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli pytasz o wlew płynu do spryskiwaczy do jest pod maską , (nad prawym amortyzatorem) jest koreczek do wlewu płynu .... 
A teraz moje Pytanko , bo u mnie płyn jest , spryskiwacz przód i pompka działa , ale nie daje płynu na tył szyby, wycieraczka chodzi, pompka sie załącza . Rozebrałem tylną lampę , wyjąłem ta rurkę od sprysku i po dmuchaniu kompresorem słychać tzw bulgotanie w zbiorniczku , czyli drożne , a ruszając dźwignia od spryskiwaczy , i próbując fuknąć na tył , delikatnie fuka ale z przodu co to by było ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, adam1954 napisał:

Zadałeś pytanie w dziale Meriva.

W profilu pisze Corsa C 

Czego pytanie dotyczy?

Tak tak Moja Corsa , ale tata ma Merive więc Panie Adamie o Merive A :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności