Skocz do zawartości

spężarka kaput


Gość oko_w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, no i niestety kompresor trafił szlag.Czy może ktoś z szanownych członków ma jakieś pewne źródełko na kompresory do klimy?? Jeśli tak to z góry thx, a jak nie to poradźcie skąd nie brać , bo słyszałem że w Sośnicowicach to coś kupić to jeszcze ale robić _ masakra.

Acha no i ważna (kolejna) zagwozdka , w ogóle nie świeci check engine.Ani przed zapaleniem silnika ani w trakcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Jesteś pewny,że sprężarka? Brak czynnika,uszkodzone czujniki,czy choćby przerwa na elektryce spowoduje unieruchomienie klimy. Można sprawdzić mostkując czujnik . Co do sprężarek,to ja kupowałem (moja była nieszczelna na obudowie) w Nekli-tanio,szybko i z gwarancją rozruchową. Co do kontrolki,to może padła żaróweczka na desce.... Ps.Wymiana sprężarki zajmuje ok godziny.Musisz mieć nasadki torx (lub 12-katne) i podstawowy zestaw kluczy (10,14,15)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Gość Pele1710

Witam

Podepne sie pod temat.. . Moze ktos mi doradzi. Kupiłem Sintre 2.2 b+g nie dziala klima tzn. Nie ma wspólczynnika wymienili mi zawor do nabijania, ale jest jeszcze nieszczelnośc na sprężarce ewidentnoe bombelkuje na obudowie. Teraz mam pytanie od jakiego Opla mogę dopasować sprężarke do mojej sintry. Bo mechanik mi powiedział że regeneracja się nie opłaca bo może na uszczelnieniu przepuszczać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Vektry podejdzie, może mieć inną wtyczkę ale reszta jest ok.

Przy czym potrzeba trochę szczęścia żeby trafić 100% sprawną.

Regenerowane są całe zrobione z uszczelnieniami też, ja taką kupiłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pele1710

Od Vectry B benzynowej? Właśnie najgorsze jest to ze na mojej nie ma zadnej tabliczki ani naklejki a nie jest jeszcze wymontowana. A od Omegi B nie bedzie pasować? Albo coś takiego http://olx.pl/i2/oferta/sprezarka-kimatyzacji-opel-omega-CID5-IDexBl9.html#:198f032992

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ja testowałem dwie od Viki z e szrotu, obie poszły do zwrotu.

Kolega trafił na sprawną też z Viki.

Ta z oferty wygląda podobnie.

 

Ale jednak nie jest taka sama, chodzi o mocowanie samego kompresora.

Tu masz dla porównania do sintry benzynowej bo chyba o to ci chodzi - http://allegro.pl/opel-calibra-sintra-campo-kompresor-sprezarka-klim-i5987062431.html


Silniki 2,2 i 3,0 w benzynie mają takie same sprężarki a DTh ma inną, Różnica polega na sposobie montażu do silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pele1710

Właśnie tez tak myslalem ze diesle mogą mieć inne konstrukcje silnika i mocowań, a mojej starej sprężarki nie mam wyjętej... Od dołu mało widać bo jest belka. Mowisz o vektrze B w benzynie? Rocznik i pojemność nie będzie miał znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności