Skocz do zawartości

Klimatyzacja w astrze g


Gość grekio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Samochód kupiłem dwa mies. temu. Klimatyzacja działała ale dokładnie ją sprawdziłem przy ostatnich upałach i okazało się, że spadek temp wewnątrz to jakieś 4 stopnie w porównaniu do zewnętrznej temp. Pojechałem dobić klimę bo wydobywały się dźwięki przy włączaniu klimy sugerujące małą ilość czynnika. Poprawiło się chłodzenie ale "specjalista" stwierdził że coś nie chłodzi tak jak powinna. Układ szczelny, czynniki w odpowiednim stanie ale przewody od klimy powinny się skraplać pod maska a są one ledwo chłodne. Tenże specjalista dodał, że przy wchodzeniu na wyższe obroty pojawia się szron na przewodach natomiast przy normalnej jeździe mała wydajność klimy. Z czym może być problem? Czy to wina sprężarki? Nie sprawdzałem jeszcze jak zachowuje się wentylator ale czy on miałby taki wpływ?

Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to wina sprężarki?

Na to wygląda

 

Nie sprawdzałem jeszcze jak zachowuje się wentylator ale czy on miałby

taki wpływ?

Nie aż taki duży podczas jazdy, najbardziej na postoju

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mógłbym zlokalizować co konkretnie może być uszkodzone? Zaznaczam, że chłodzi tylko jest mało wydajna. Czy to może być cewka na sprzęgle? Jakie zadanie ma to sprzęgło? A może jakiś czujnik nawala. Jak mógłbym to sprawdzić i gdzie go szukać?

Wolałbym sam zlokalizować usterkę zanim pojadę na warsztat (ostateczność) a lubię jak wszystko działa w samochodzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do warsztatu napełniającego klimy

Możesz mieć mało czynnika w układzie, może kompresor zdycha

No i odklej się od tego sprzęgła, bo ono działa na zasadzie binarnej czyli 0-1 czyli po chłopsku: albo działa albo nie działa

Czemu się tak na nie uparłeś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedź do warsztatu napełniajcego klimy

możesz mieć mało czynnika w układzie...

Czynnika raczej nie jest mało bo moje zastrzeżenia pojawiły się po uzupełnieniu jak napisałem w pierwszym poście...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam, nie doczytałem

No to dla mnie ewidentnie kompresor

Kolesie są w stanie rzec ci słowo o wydajności kompresora - urządzenie do nabijania klimy wskaże wydajność kompresora. Przynajmniej mi powiedzieli "kompresor mógłby być trochę wydajniejszy ale jest ok"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Kompresor powinien tłoczyć czynnik do 15 bar - niech zmierzą ciśnienie - lub nawet ktoś z Techem lub Op-comem jest je w stanie pomierzyć.

15 bar na postoju = skuteczny kompresor - jak będzie mniej to sprężarka siada. Koszt nowej ok 1000 zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Dziwna ta gwarancja - 8 m-cy. Czyżby urządzenie po tzw. odnowieniu?

 

Faktycznie ceny spadły - jeszcze kilka sezonów temu było taniej kupić samochód z klimą niż taką instalację założyć. Teraz za 2-3 tyś zł jak widać można ja mieć :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby urządzenie po tzw. odnowieniu?

Z opisu aukcji:

 

Oryginalny. Nigdy nie używany kompresor klimatyzacji

8 m-cy mogło się wziąć choćby z tego, że ktoś likwiduje działalność czy coś i koleś odkupił kompresory po niskiej cenie

Ja też przed laty za grosze nowiznę wykupiłem z likwidowanego sklepu komputerowego a gwarancje leciały od chwili pobrania sprzętu z hurtowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności