Skocz do zawartości

zafira a wypadanie zaplonow


Gość maly_1608

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bondzo001

POMOCY :wink::D:) HELP :drunk: :drunk: :drunk: HILFE :drunk: :drunk: :drunk:

posiadam zafirke 1,8 16 v 2003 rok 95 tys km

Juz dwa tygodnie probuje rozwiazac problem wypadania zaplonow.

Kontrolka z silnikiem to horror.Mechanik, elektryk z 20 letnim stazem sie poddaje.

Bład 0301,0302,0303,0304,silnik przechodzi w tryb awaryjny przy 60km-h,silnik nie rowno chodzi na wolnych obrotach,ciezko sie rozpedza do 100/h,wszystkie czujniki ok,sondy tez ok

Raz juz nawet kontrolka zaczela pulsować

Po rozpedzeniu sie do 140-h czuc jakby go dławiło,blokowało,hamowało.albo pali tylko na 3 gary

Wymieniłem juz świece i cewke(listwa),dolalem do paliwa preparat do czyszczenia zaworow(nie pomoglo).autko chodzi u mnie na wysokich obrotach,długie trasy.

Ne wierze ze to jest zawieszanie sie zaworow,raczej usterka zwiazana z paliwem lub pradem,poniewaz do 60-70 km/h autko ciagnie bez zastrzezen.

:wink: bo autko jest bardzo potrzebne.

Kazda podpowiedz mile widzana.

Moze ktos czytał cos na temat na innych stronkach,linki mile widziane. :drunk:

 

[ Dodano: Sro Cze 16, 2010 20:10 ]

Gdzies na innym forum doczytałem ze mogł ulec awari katalizator :drunk: ze go tak dusi.

Inna osoba napisala ze to moze przepływomiez powietrza :drunk: ,jeszcze inna osoba ze stara cewka uszkodziła swiece. :wink:

 

Co wy na to?:D??czy jest taka mozliwosc z tych opcji ktore wypisałem :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Kiedyś zdarzyło mi się podobne zjawisko kiedy miałem założone inne opony na przodzie i inne na tyle - ( była różnica w obwodach kół ) i samochód przechodził w tryb awaryjny właśnie ok. 60 km/h. Z tego co opisujesz u siebie to wskazuje na elektronikę sterowania silnika - komputer. Spróbuj na początek odłączyć całkowicie akumulator i zdjęte klemy połącz /zewrzyj kabelkiem najlepiej na całą noc - być może to pomoże, gdyż jest to m. in. sposób na wykasowanie błędów komputera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inne kola (przod tyl) nie powoduja przejscia w tryb awaryjny :drunk:

 

co do wypadania zaplonu

kompresja byla sprawdzana ??

swiece i cewka jakiego producenta ??

niestety ale uszkodzenie uszczelniaczy zaworowych albo zaworow

powoduje wypadanie zaplonu

a to juz remont gory silnika sie klania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bondzo001

Mieto-68, jeszcze nie slyszałem zeby kola miały cos wspolego z zaplonem,jak juz to z ABS, TC,ESP.

 

Dodam moje rozwiazanie problemu:

Wlałem srodek czyszczacy do zaworow i ukladu paliwowego,

http://moto.allegro.pl/item1071383667_liqui_moly_oczyszczacz_zaworow_benzyna_i_lpg.html

Potem dałem zafi w kosc przez okolo 800 km obroty nie zchodziły ponizej 4000 i kolejnego dnia wszystko wrociło do normy.

Chyba cudowne wyleczenie choroby opla

Jak na razie smiga bez zastrzezen.

 

P.S. Dodam ze nie działa to zaraz po przejechaniu 100km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kolego Bondzo001 .mam ten sam problem:.Cewke mi wymienili zapłaciłem 556zł 2 lata gwarancji i długo sie nie cieszyłem na następny dzień znów to samo i te same błędy :

P0301wykryta przerwa w zapłonie cylindra 1- nie występuje

P0302 wykryta przerwa w zapłonie cylindra 2- nie występuje

P0304 wykryta przerwa w zapłonie cylindra 4 -nie występuje

 

i co teraz robić? Umówilem się na reklamacje cewki .

Kolego BONDZO 001 mógłbyś mi na priwa przesłać nazwe tego środka lub linka z allegro.Mam dokładnie to samo co u Ciebie i jestem załamany bo niewiem co robić.dziennie rano to samoCheck i TC sie zaswieca i muła takiego łapie że nie idzie jechać, musze zjechać na bok i wyłączyć i właczyć to TC znik a Check zostaje.

Jestem umówiony na reklamacje cewki zapłonowej jak nic to niepomoże to niewiem :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnych meczarniach z wypadaniem zapłonow.

Rozwiazanie problemu MOJEGO(oby w koncu było to)

 

Wymieniłem: pompe paliwa,czujnik temperatury,swiece.

 

pompa podawała u mnie 1,7/2,1 cisnienia a powinno byc okolo 4,0.

W baku miałem 5 litrow wody i piachu :beer:

Mechanik powiedział ze to ja wykonczyło.

 

Czujnik temp. na liczniku pokazywał poprawnie, ale po podłaczeniu do kompa temperatura rosła bardzo szybko i na zimnym silniku juz miał jakies 60*c,i podawał nieprawidłowy sygnał do komputera sam.

 

Świece były felerne :beer: chociaz miały zaledwie 5 tys km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość POLO K1

Co do wypadania zapłonu w oplu to jest to wina kompa ma on zbyt sztywne normy trzeba pogłówkowac z nowym wsadem bardziej elastycznym u mnie to pomogło koszt to ok 500zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość malcin

Mam nadzieję, że dziś udalo mi śię rozwiązać problem. Wymina sondy lambda(bosch- uniwersal), potem podmiana przepływki, listwy zapłonowej+ stp czyśzczenie wtrysku plus układu paliwowego, oczywiście przeczyszczenie rury( ostro 4-5 tyś obrotów- 100km i co błędy wypadanie zapłonu 1 lub 4 cylinder, ewentualnie uboga mieszanka. Dziś kolega z miernikiem(mierzy omy lub wolty za 19zł) mi pomaga albo padła sonda(nowa,wymieniona)lub czuinik temperatury-(komp wyłącza myślenie mechanikom). Odłaczanie ,pomiar. Padła sonda. Wymiana na orginał bosha ale z citroena, kasowanie błedów i zocha hula jakby drugie życie miała. Miejmy nadzije, że problem się nie powtórzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności