Skocz do zawartości

Opel Vectra B Pompa Paliwa Problem


Gość skalik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam Opla Vecta B 1,6 16V 98r i problem z pompą paliwową po prostu nie pompuje po podłączeniu jej na krótko wszystko działa w najlepszym porządku ale gdy zmontuje się wszystko pompa nie chce działać i tutaj pojawia się moje pytanie jaki bezpiecznik/przekaźnik odpowiada za pompę i co może być przyczyną tego iż nie działa dodam tez iż sprawdzałem wszystkie bezpieczniki na tablicy i żaden nie jest przepalony a w książce jest wymieniony bezpiecznik w którym na tablicy nie ma gniazda (tzn jest pusty) Co może być nie tak proszę o jakieś wskazówki pomysły

 

a i jak ktoś by był na tyle miły i powiedział który bezpiecznik/przekaźnik odpowiada za tą pompę bo sam jakoś znaleźć tego nie umiem.

 

zapomniałem dodać że pompa nie dostaję napięcia nawet w chwili kręcenia rozrusznikiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość lepszy29

witam ja mam identyczny problem prosze o pomoc :wink:!

 

[ Dodano: Pią Lip 02, 2010 19:32 ]

a moze skalik ty juz wyjasniłes problem z ta pompą??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymi870

na początek polecałbym sprawdzenie czy prąd faktycznie nie dochodzi do pompy tzn żarówka w rękę , podłączamy pod kable od pompy , ktoś przekręca zapłon i dopiero jak żarówa nie zatrybi to szukamy przyczyny w przekaźnikach , te pompy mają takie fazy,że jak będą na wykończeniu to na krótko będą działały a przy normalnym podłączeniu już nie ... :help:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lepszy29

Witam.

przekazniki wymienione i niestety nic :twisted: moze znacie jeszcze mozliwe przyczyny tej awarii??? A tak wogóle to opisze jak to było:_ Miałem mało paliwka ale nie chciało m i sie dolewac pewnego razu gdy odpaliłem autko zaczeło przerywac prawie gasnąc ale ze silnik był rozgrzany to przełaczył sie na gaz i było ok z czaiłem ze nie mam paliwa w baku wiec odrazu dolałem bo miałem w bagazniku,po przejechaniu ok 2km samochód zgasł i od tamtej pory nie słychac było pompy a zawsze dosyc głosnowo chodzila po przekreceniu stacyjki,po z cholowaniu udałem sie do kolegi który posiada taka pompe poniewaz miał taki sam samochod ale niestety miał wypadek,wymieniłem ja wlałem prawie pelny bak paliwa i nic...dzisiaj wymieniłem te przekazniki i tez nic.prosze o pomoc!!

 

[ Dodano: Wto Lip 06, 2010 18:36 ]

a moze istnieje odpalenie samochodu na gazie sekwencyjnym bezposrednio z gazu???jesli tak to prosze o podpowiedz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przekaźnik, znajdziesz go pod maską, powinien być fioletowy.

To nie znaczy wymień.

To znaczy sprawdź działanie i sprawdź sterowanie.

Może niepotrzebnie utopiłeś kasę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymi870

prosze o pomoc!!

wydaję mi się ,że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem , sprawdziłeś w ogóle czy dochodzi prąd do pompy ?? skąd wiesz,że pompa kolegi też nie jest na wykończeniu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lepszy29

CZESCI MAM ZA DARMO TAKZE NIE MA PROBLEMU A POMPA NA BANK JEST DOBRA BO MIESIAC PRZED WYPADKIEM KUPIŁ NOWA ORYGINALNA ZA PONAD 400 STÓWKI A ZRESZTA ON JEZDZIŁ TYLKO NA PALIWKU DO SAMEGO KONCA

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymi870

ON JEZDZIŁ TYLKO NA PALIWKU DO SAMEGO KONCA

a wyjmowałeś ją bezpośrednio z jeżdżącego auta , czy kolega Ci ją dał "bo leżała" i po raz trzeci powtarzam Ci sprawdź czy na pewno prąd nie dochodzi do pompy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności