Skocz do zawartości

Silniczek zamykania i otwierania obiegu powietrza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zauważyłem że nie działała mi klapka od zamykania i otwierania obiegu powietrza bo strasznie mi parowały szyby. Okazało się po wymontowaniu schowka i wyjęciu "bebechów" że silniczek urwał taki plastikowy trzpień którym obracał tą klapką , chcę założyć klapkę drugą stroną bo tam też jest taki trzpień ale zauważyłem że silniczek cały czas się obraca ,w momencie włączenia przycisku od zamykania obiegu zmienia kierunek obracania. Myślałem że ten silniczek ma w sobie jakiś wyłącznik przeciążeniowy i próbowałem go zablokować śrubokrętem , ale nic z tego tak mocno kręci że nie utrzyma śrubokrętu. Czy to oznacza że ten silniczek dokonał żywota czy może jest gdzieś jeszcze jakiś przełącznik który mógł się spalić?

Proszę o radę i z góry dziękuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomik, Te typy tak maja,silniczek cały czas pracuje i naciska na klapkę.Odwróć tą przysłonę tak jak pisałeś i poskładaj wszystko do kupy i będzie śmigało,miałem to samo u siebie.

http://forum.opel24.com/wymontowanie-dmuchawy-powietrza-vt36980.htm#312330

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie czy jak zamontuje tą klapkę odwrotną stroną to czy ten silniczek znowu jej nie zerwie , bo z tego co sprawdzałem to napiera on na tę klapke dosyć ostro ( wspomniany wcześniej test śrubokrętowy). Może w tym silniczku schrzaniło się to sprzęgiełko, jak narazie zawiozłem silniczek do elektryka ma coś tam popatrzeć na niego. obawiam się tego że jak założe klapkę odwrotnie i urwie sie ten drugi trzpień to będzie lipa po całości. kwesti ciekawostki w serwisie opla nowy silniczek 170 zł a nowa klapka występuje tylko z obudową i też 170 zł. nieżle co :lol::wink:

 

[ Dodano: Nie Cze 27, 2010 22:15 ]

Jeszcze zastanawiam się nad pomysłem założenia krańcówek na klapce ,ale to już jest troche zabawy , znalazłem na forum pare podpowiedzi i schematy , ale nie ukrywam że elektryk ze mnie marny :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jak zamontuje tą klapkę odwrotną stroną to czy ten silniczek znowu jej nie zerwie

To jest fabryczne rozwiązanie i tak powinno być,silniczek cały czas jest pod napiciem i dociska tą klapkę.A to czy znowu pęknie to ciężko wyczuć,ja ją odwróciłem i jakieś dwa lata już śmiga bez problemu,co nie zmienia faktu że wcześniej pękła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Mam pytanie czy jak zamontuje tą klapkę odwrotną stroną to czy ten silniczek znowu jej nie zerwie ,

Okaże się w praniu

Po obróceniu i zamontowaniu na razie działa i niech tak zostanie :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 4 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności