Skocz do zawarto軼i

Zdj璚ie
- - - - -

Astra 2 1.7 CDTI nie pali na ciep造m silniku

• Zaloguj si, aby doda odpowied
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   plaze

plaze
  • U篡tkownik
  • 1 post闚

Napisano 16 lipiec 2010 - 15:46

Witam. Jak w temacie gdy auto ciep貫 nie idzie go zapalic, kreci rozrusznik i nic. Gdy uplynie pare godzin postoju to zapalam bez problemu. Sprawdzilem kody b喚d闚 pod陰czaj帷 pod kompa i wyszed tylko b陰d EGR kt鏎y skasowa貫m a problem z zapalaniem na ciep造m silniku pozosta. EGR by czyszczony i nie podejrzewam aby to by這 problemem nie zapalania na ciep造m. Co moze byc przyczyn? kto mia podobny problem albo do鈍iadczenia w tym temacie? Jezeli zgasz samoch鏚 i prubuj od razu zapalic to zapala bez problem闚 ale po kilku minutach juz nie zapala.
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

U篡tkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• U篡tkownik
  • 1060 post闚
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 OFFLINE   maniek-75

maniek-75
  • U篡tkownik
  • 1 post闚

Napisano 17 lipiec 2010 - 14:07

witam, mam podobny problem z silnikiem w Astrze G z silnikiem 2.0 16V, 101KM. Polega on na tym, 瞠 je郵i silnik jest gor帷y troch postoi, tak ponad godzin lub wi璚ej mam problem z jego uruchomieniem, polegaj帷y na tym 瞠 musz pokr璚i rozrusznikiem nim za豉pie i pojawia sie chmura siwego dymu. Natomiast je郵i silnik jest zimny pali od pierwszego. Mo瞠 kto wie co mo瞠 by tego przyczyn. Zaw鏎 EGR jest czysty, po odpaleniu moc jest taka jak powinna by.
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#3 OFFLINE   natel3

natel3
  • U篡tkownik
  • 7 post闚

Napisano 18 lipiec 2010 - 15:05

Cze軼 Ja te mam taki sam problem od 2 dni po rozgrzaniu silnika Z17 DTL oznaczenie na klapie 17 CDTI nie chce pali. Sprawdzi貫m komputer nie ma 瘸nnych b喚d闚 cho na jaki czas zapali豉 ni si kontrolka ale po dodaniu gazu zgas豉 i ju si nie zaswieci豉. Kto mi powiedzia z mechanik闚 瞠 mo瞠 to by pompa. Jest tam uk豉d kt鏎y spr篹a paliwo do kilku atmosfer i to mo瞠 by przyczyn. Jutro oddstawiam auto do servisu opla jak co b璠 wiedzia to dam zna.

[ Dodano: Pon Lip 26, 2010 17:35 ]
Cze嗆
W sobot odebra貫m samoch鏚 z servisu okaza這 si 瞠 przyczyn niemo磧iwo軼i uruchomienia silnika ciep貫go by uszkodzony czujnik wa趾a. Po wymianie wszystko wr鏂i這 do nale篡tego porz康ku, pali bez problumu czy zimni czy gor帷y. Cena czujnika w servisie to ok 550 z.
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#4 OFFLINE   galgal

galgal
  • U篡tkownik
  • 5 post闚
  • Model:Opel Vectra C
  • Silnik:1.9 CDTi
  • Nadwozie:kombi

Napisano 23 stycze 2015 - 21:58

Mam podobny problem w Vectrze C 1,9 CDTi. Czy ktoś poza natel3 poradził sobie z problemem?

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#5 OFFLINE   Bestia

Bestia
  • U篡tkownik
  • 66 post闚
  • Model:Opel Corsa C
  • Silnik:1,7 CDTI
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 27 grudzie 2016 - 08:37

Cześc Ja też mam taki sam problem od 2 dni po rozgrzaniu silnika Z17 DTL oznaczenie na klapie 17 CDTI nie chce palić. Sprawdziłem komputer nie ma żannych błędów choć na jakiś czas zapaliła ni się kontrolka ale po dodaniu gazu zgasła i już się nie zaswieciła. Ktoś mi powiedział z mechaników że może to być pompa. Jest tam układ który spręża paliwo do kilku atmosfer i to może być przyczyną. Jutro oddstawiam auto do servisu opla jak coś będę wiedział to dam znać.

[ Dodano: Pon Lip 26, 2010 17:35 ]
Cześć
W sobotę odebrałem samochód z servisu okazało się że przyczyną niemożliwości uruchomienia silnika ciepłego był uszkodzony czujnik wałka. Po wymianie wszystko wróciło do należytego porządku, pali bez problumu czy zimni czy gorący. Cena czujnika w servisie to ok 550 zł.

Czujnik wałka rozrządu czy czujnik wału korbowego? Pilne

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#6 OFFLINE   Gawlak

Gawlak

postrach forum

• Administrator
  • 19687 post闚
  • LokalizacjaPrzywidz
  • Model:Nie Opel
  • Inna marka:JEEP XJ 4.0 z LPG
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 27 grudzie 2016 - 12:59

nie licz na odpowiedz
byl na forum w 2013 ostatni raz
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

U篡tkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• U篡tkownik
  • 1060 post闚
  • Model:Opel

#7 OFFLINE   BANita

BANita
  • U篡tkownik
  • 1 post闚
  • Model:Opel Astra II

Napisano 29 grudzie 2017 - 22:20

Może komuś się przyda - miałem to samo. Wymiana czujnika położenia wału korbowego wyeliminuje objawy o jakich piszą poprzednicy. Pozdrawiam

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież