Skocz do zawartości

centralny zamek


Rekomendowane odpowiedzi

Gość psychol12245

:) Chciałbym zamontować do swojego kadetta centralny zamek do drzwi 4/5 tylko nie wiem jaki kupić http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/sad.gif jakie siłowniki o jakiej mocy (jak można prosić to o jakieś linki z aukcjami najlepiej z allegro :) )

 

A także jak można prosić to jak to zamontować.

 

Był bym bardzo wdzięczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Witam

To masz prostą sprawę :)

Nie wiem co można ci doradzić z allegro bo są zwolennicy i przeciwnicy rozmaitych siłowników

Swego czasu kupiłem Podobne do tego

http://allegro.pl/item1138594115_zamek_centralny_2_x_pilot_7_kg_uciag_4_drzwi.html

Nie wiem jak by było jeśli dasz dodatkowy siłownik do bagażnika :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do drzwi i bagażnika wystarczą zwykłe siłowniki 3kg(te za 10zł)

Do drzwi kierowcy warto wsadzić siłownik typu master(5 przewodów), reszta slave(2 przewody).

Montaż jest banalnie prosty.

Siłowniki nawet pasują na oryginalne otwory na seryjne siłowniki, kwestia użyć tylko jakieś podkładki.

Cięgno z siłownika dopinasz do rygielka.

 

 

 

W kwestii bagażnika to zależy jaki masz typ zamka. W kadecie były 2 rodzaje. Starszy, gdzie bagażnik otwierałeś za pomocą kluczyka(przekręcając kluczyk od razu otwierałeś bagażnik) i nowszy, gdzie do otwarcia wciskałeś zamek i dopiero bagażnik się otwierał.

W starszym rozwiązaniu montaż siłownika będzie problematyczne i w sumie niekonieczne.

 

W nowszym zamku nie powinno być problemu, kwestia tylko trochę pogłówkować.

Zamek w kadecie działa na tej zasadzie, że jak masz przekręcony kluczyk na poziomo i normalnie możesz otworzyć bagażnik, to po zamknięciu ori centralnym, możliwość wciśnięcia wkładki bagażnika jest zablokowana.

Każda wkładka i klapa bagażnika jest pod to przygotowana. Jedyne czego nie ma często we wkładce jak nie było centralnego, to możliwość przekręcenia jeszcze bardziej w prawo, żeby otworzyć sam bagażnik jak reszta drzwi jest zaryglowana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

ja mam nowszy, gdzie do otwarcia wciskam zamek i dopiero bagażnik się otwierał.

Tak, tylko jak jest siłownik to on zablokuje i bagażnika też nie otworzysz

Tak jest bynajmniej w moim aucie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności