Skocz do zawartości

Opel Sintra 2,2 16V wentylator chłodnicy


Gość grzes1121

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kolego a gdzie ja Ci napisałem "termowyłącznik" ,wszędzie pisze czujnik temperatury.

Po drugie w dieslu w 97 roku też były montowane czujniki temperatury .

I to tyle .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam.

Kolego a gdzie ja Ci napisałem "termowyłącznik" ,wszędzie pisze czujnik temperatury.

Po drugie w dieslu w 97 roku też były montowane czujniki temperatury .

I to tyle .

To ja ci napisałem, bo głupoty opowiadasz. Czujnik temperatury nie może włączyć przekaźnika bo jest termistorem (sprawdź w Wikipedii jak nie wiesz co to).

Jak jest czujnik włączający przekaźnik wentylatora w aucie to nazywa się termowłącznikiem i pracuje w ten sposób, że zwiera obwód po osiągnięciu zadanej temperatury progowej.

Na schematach oznaczany jest literką "S".

Dlatego ponawiam swoją prośbę:

Nie wiesz - nie pisz.

skasowałem Caps Locka,regulamin O24 &3.1./zbyszek670 ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sprawdzcie mase do wentylatorów bo maja oddzielna jest mocowana do skrzyni biegów mi sie jedna oderwała i wentylatory nie działały tam także idzie główna masa do silnika pozdrowionka trzeba sciagnc weze powietrza i bedzie widac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baki, dziękuję za pomoc i z niecierpliwością czekam na schemat choć przypuszczam, że będzie podobny do tego, który od Ciebie otrzymałem. Abstrachując od Waszej dyskusji doszedłem do wnisku, że uciekła mi masa z włączników wentylatorów. Poszukiwań rozwiązania problemu ciąg dalszy jutro.

 

[ Dodano: Pon Sie 02, 2010 21:51 ]

Gulgot, dobrze się spisałeś.

 

Ale proszę, gdzie dokładnie tej masy szukać?

 

Które przewody powietrza zdjąć?

 

Po ostatniej naprawie przez "magików" nie moge dojść do strzała.

 

A tak na marginesie, na następną naprawę pojadę ( mam nadzieję ) do serwisu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam! podepne sie pod temat mam problem z pierwszym biegiem wyntylatora w samochodzie Frontera 2.2 16V (benzyna). Po osiagnieciu temp ok 97 nie wlacza sie pierwszy bieg. Z tego co wiem czujnik znajduje sie na obudowie Egr-u (2 pinowy) wysyla sygnal do ECU a on zas z kolei wysyla sygnal na przekaznik i zalaczaja sie wentylatory.

Dodam jeszcze ze przy zwarciu przekaznika zalacza sie normalnie pierwszy bieg.

Czy znajduja sie jakies dodatkowe czujniki zalaczajace wentylator np na klimie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Witam.

Mam problem z wentylatorami podobnie jak kolega z pierwszego posta - nie załączają sie po osiągnięciu odpowiedniej temeratury.

Sintra jest z 1999 roku i nie ma czujników w chłodnicy. Sprawdzałem na przekaźnikach z innej "sprawnej" Sintry, również się nie załączają. Wyjąłem przekaźnik K51 (9) i połączyłem kabelkiem gniazda 30 i 87 - wentylatory wystartowały na I biegu, natomiast po złączeniu tych gniazd w K67 (12) załączył się tylko jeden na II biegu. Czy tak powinno być? Gdzie jeszcze szukać przyczyny i co sprawdzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi przekaźnikami to jest spora kombinacja na stykach aby pracowały tak jak powinny. :boshe:

W Twojej Sintrze ECU decyduje o załączeniu wentylatorów. Bierze on informacje z czujnika temperatury na silniku i decyduje o załączeniu wentylatorów.

Często dla testu wystarczy odłączyć czujnik i wentylatory samoczynnie wystartują.

 

Nie masz problemów z odpalaniem na ciepłym lub zimnym silniku ? Jakie masz obroty silnika po rozgrzaniu ?

Edytowane przez Kacper

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności