Skocz do zawartości

Zaczyna kopcić DTI ( DTH )


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

Zaczyna mi kopcić na siwo-czarno powyżej 3500 obrotów. Przy normalnej jeździe nie dymi przy agresywnej jazda na wysokich obrotach dymi, ale jeszcze nie tak mocno. Czy to normalny obiaw czy już problem. Jak to wygląda u was.

Dotyczy OPEL ASTRA G DTI ( DTH ) 16V 101KM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wskazaniem więcej błękitu to bierze trochę oleju , najczęściej jest to powód sprężarki nie ma co wpadać w panikę przy tych obrotach , czyszczenie kolektora daje dobre efekty :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A ty skąd Bzykacz6665, to wiesz masz ASTRE DTI, z tego co widzę to masz F i pewnie w bęzynie.

Proszę o wypowiedzi posiadaczy ASTRY DTL i DTI

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam kolegę

Jedni mówią że wtryski powyżej 3500 zaczynaą lać , ale powiedz mi czy próbowałeś lać różne paliwo i jest ten sam efekt?

U mnie Zaczynał dymić przy prędkości 160-170km/h czyli powyżej obrotów jakie podajesz , miałem po drodze jeszcze padni ętą pompę wtryskową i powiem sczerze że teraz nie kopci ale jaka jest zależność trudno powiedzieć , choć czasem dolewam 0,4 oleju miksolu na pełny bak po regeneracji pompy zwłaszca gdy tankuję na nieznanej stacji gdzieś w polsce tak doradził spec od pomp, zresztą tankujemy prawie wszędzie podobne ścierwo, i oby nie opał bo to śmierć dla tej pompy.

Powiedz jescze jedno kolego jaki masz przebieg?

Jak jest z olejem silnikowym czy ubywa?

I ilie pali twój silnik ?

U nie połyka od 5,3 do 6,0 to drugi raczej w zimie.

Czekam na odpowiedz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tankuję na neste i tylko tam, olej 10W40 OPLA, dolewam 1 litr na 10 000 km, pali po mieście 7,5 l/ 100km,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
skot1, ja jestem zdania podobnego co brzoza, ale dodam że możesz mieć coś nie tak z "kątem" wtrysku....Mi kopci jedynie gdy przez dłuższy czas nie "przegonie" asterki.....gromadzą się ogromne ilości nagarów i trzeba to nie raz przedmuchać w sensie żwawszej jazdy.Co do oleju to gdy ja wymieniam olej co 8 tyś przebieg 253 tyś to od wymiany do wymiany dolewam raptem 14 litra oleju do 0,5 chodź to też zależy jak jeżdżę.Wiec wlej może jakiś dodatek czyszczący wtryski...jak to nie pomoże niech Ci sprawdzą ustawienie zapłonu a potem może profesjonalne czyszczenie wtrysków.Powodów może być naprawdę wiele np też może okazać że turbo Ci siada....co by wskazywało na taką ilość "brania" oleju właśnie poprzez turbosprężarkę.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

sorki ale mój ojciec jest rolnikiem i ma ciągniki jak każdy rolnik. jak mu zaczynał kopcić na siwo ciągnik to wtryski wymieniłm i spoko. a że czarny dym to oznacza że silnik ma ciężko. niestety zasada działania twego silnika od tego w ciągniku niwiele się różni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dymienie przy gwałtownym przyspieszaniu na wysokich obrotach to norma w dieslach. Gorzej jakby kopcił nawet przy jeździe ze stałą prędkoscią na niższych obrotach wtedy to prawdopodobnie turbina niedomaga. Dieselek musi czasem puscic dymka jak się go pogoni wystarczy podpatrzeć na inne samochody czy to tdi, hdi , tdci, jtd. ostatnio na trasie widziałem jak bmw x5 przy wyprzedzaniu pusciło konkret dyma, u mnie też dymi jak zabutuję ostrzej i też na szaro :mrgreen:

Zużycie oleju mam podobne do twojego 1l/10.000km i przypuszczam że kolor szary tego dymu wynika właśnie ze spalania oleju który może dostawać się z turbiny. Niestety może to oznaczać, że turbinka za jakiś czas odmówi posłuszeństwa - mam już zarezerwowany fundusz awaryjny.Pozostaje nadzieja, że szybko się nie przyda :wesoly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności