Skocz do zawartości

Zaczyna kopcić DTI ( DTH )


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

stefdeath, no czyli to co pisałem :wesoly: To ja wam nakręcę film jak kopci tak zachwalana "toyota" avensis 2.2 D-4D 170 konna:d coś nie do pomyślenia...a że pali 1 litr oleju na 1000 km to kolejna sprawa...a autko jak pamiętam ma 6 tyś km i z tego roku :mrgreen: Znajomy dał ponad 130 tyś za nią i się pluję że nie kupił passata nowego.Ale rekordzistami w "dymkach" są francuzi i ford:P

 

Bzykacz6665, zapewniam Cię że praca itd silnika u twojego "taty" w ciągniku jest zupełnie inna niż w DIDTI które są nowoczesnymi silnikami i czasem aż "nadto"tzn chcieli dobrze ale nie wyszło jak np z pompązapowietrzeniami itd....ale ogólnie TDI 90 i 110 daleko im pod względem zaawansowania technicznego do silników 2.0 DIDTI co nie przekłada się niestety na osiągi które TDI przy porównywalnej masie ma lepsze.Ale nie ma silników idealnych i w TDI możemy także wymienić takie standardy jak uszkodzenie przepływomierzów,uszkodzenie kół pasowych itpOgólnie każdy dizel działa na zasadzie zapłonu samo czynnego ale już kwestie wtrysków, zmiennych geometrii turbiny itd to już postęp ogromny silników dizla.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

czyszczenie kolektora daje dobre efekty

_________________

mogłbys mi powiedzieć o co w tym chodzi i kiedy się to stosuje? jak nie w tym temacie to na priv bo przyznam sie ze nie wiem o co chodzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
maniakopel, ale mi chodzi o samą zasadę działania. wiem że nowoczesne diesle mają sporo elektroniki ale to dalej diesle, chodzą na ropę jak te w ciągnikach. więc objawy niedomagań mogą być podobne jeżeli cała elektronika jest sprawna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja mam ten sam silnik co Ty i teraz pytanko - jak zauwazyłeś to dymienie?Widzisz je w lusterku czy jechałes może z kimś za swoim autkiem?Ja dziś w ciągu dnia miałem wyjazd do wrocka i tak ostrzej jechałem na trasie i momenatmi własnie zerkałem w lusterko to raczej nic nie widziałem ale wydaje mi sie ze lekkiego dymienia samemu sie nie zobaczy - czasem jedzie sie za jakims golfem TDi to tez przy gwałtownym przyspieszaniu kopci jak to diesel.

 

Co do zuzycia powiem tak - jak tylko kupiłem auto to zalałem je i jak to z nowym nabytkiem chciałem sprawdzić jak smiga. Troche go przycisnałęm, pojezdziłem dynamiczniej po miescie i na komputerze srednie 9,5 litra. Wczesniej jezdziłem 2 litrową vectrą na gaz wiec przy zuzyciu 12 litrów gazu i tak było ekonomicznie a tu w pierwszej chwili lekki szok :wesoly: Wczoraj znowu zalałem prawie do pełna, wyzerowałem kompa no i ucze się jezdzić tak w miare ekonomcznie po miescie - na ile sie da. Na trasie do wrocka przy wzglednie równej jezdzie z włączoną klimą rano wziął mi 5,7. Przejechałem cały wrocław do konca i z powrotem ale jadąc naprawde bardzo wolno i delikatnie, szybko zmieniając biegi to wzrosło mi do 6,1 i jak wracałem na trasie przy jezdzie momenatmi do 140-150 takie zuzycie mi zostało. teraz w nocy znowu jechałem do wrocka i na trasie bardzo dynamicznie a po worcku znowu ostroznie i jak wróciłem do chaty to srednie zuzycie po przejechaniu dzis 245km wyszło mi 6,1. Trasa to pół biedy bo widze ze przy dynamicznej jezdzie 6-6,5 litra mu raczej wystarczy ale po miescie pali duzo. Gdybym jezdził tylko miasto to nie wiem czy bym ponizej 8 zszedł no chyba ze cały czas tak naprawde wolno i bez szaleństw. Co do zuzycia oleju to mam auto dopiero 3 tygdonie wiec nie moge wypowaidac sie w tej kwestii.

 

Z tym dymieniem to ciezko chyba cos powiedziec dopóki sie tego nie zobaczy. Wiadomo ze diesle dymią ale wszystko w jakichs granicach - ja sam sie zastanawiam jak jest u mnie jak go ostrzej przycuisne ale w lustrku nic nie widze...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Efekt dymienia zasygnalizował mi kolega, który jechał za mną. Potem zaangażowałem żonę do obserwacji i potwierdziła to przekazał mi kolega. Wsadziłem zonę i ma postoju na biegu jałowym cisnęła w gaz i sam widziałem ze wydobywa się siwo-czarny dym nie mocno, ale widać. Sam nic nie widziałem, no może czasami lecz rzadko jak mu z pod świateł w cisnąłem porządnie. A do tego mam oklejone szyby i z tyłu nie wiele widzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skot1, spróbuj dla odmiany wlać rope na innej markowej stacji.Chociaż mam benzynę,to zauwazyłem ostatnio okopconą na czarną koncówkę wydechu i silnik chodził jakoś jałowo.Znowu wróciłem do Schell-a i wytarłem rurę.Już jest czysta.

Moze jakosć paliwa odbiega od normy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności